قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
8 خانه با معماری عجیب که در مکان هایی باورنکردنی و غیرممکن ساخته شده اند

۸ خانه با معماری عجیب که در مکان هایی باورنکردنی و غیرممکن ساخته شده اند – اقطاع نیوز | خواندنی ها


۸ خانه با معماری عجیب که در مکان هایی باورنکردنی و غیرممکن ساخته شده اند

مهندسی ساختمان و معماری می تواند با طبیعت در هم آمیخته شود. ایده هایی که در پس هر معماری است اغلب با چشم انداز طبیعت و مناظر پیرامون هماهنگی دارد نه این که بر آنها غالب باشد. همین امر می تواند مهندسان را در مواجهه با سراشیبی های تند، صخره های ناهموار و دامنه کوه با چالش همراه کند.

برخی از جالب ترین مهندسان ساختمان و معمارها هستند که ثابت کرده اند نظم و زیبایی می تواند روی لبه و به معنای واقعی کلمه لب به لب با محیط باشد. در این مطلب روزیاتو، می خواهیم ۸ خانه ای را به شما نشان دهیم که بر چالش های محیطی غلبه کرده اند و تجربه ای باورنکردنی را نه تنها برای صاحبان آن خانه ها بلکه برای عابران و افرادی که از کنار آنها می گذرند خلق می کند.

برای مشاهده گالری و تصاویر بزرگ تر، می توانید روی هر تصویر کلیک کنید.

خانه صخره ای

نُوا اسکوتیا (کانادا)

خانه صخره ای، واقع در سواحل اقیانوس اطلس در نوا اسکوتیا، تلفیقی مبتکرانه و شیطنت آمیز معماری در چشم انداز طبیعت است. از ارتفاع تپه، ظاهر خانه کاملا طبیعی و معمولی است اما از ساحل که به آن می نگریم، انگار خانه در صخره ها فرو رفته است و به گفته خود مهندسان ساختمان، قصدشان این بوده است که تجربه هر فرد از چشم انداز را از طریق حس ابهام و معلق بودن روی دریا به گونه ای شوکه کننده القا کنند.

این ابر سازه که از استیل گالوانیزه ساخته شده است به خوبی رو صخره ناهموار مقاوم و ثابت شده و عناصر چوبی نیز در نمای داخلی و بیرونی به خوبی گنجانده شده است. این خانه مکعبی طبقه ندارد و بنابراین فضای بزرگ نشیمن تمامی منطقه را پر می کند. تنها قسمت کوچکی از این ساختمان به اتاق خواب اختصاص داده شده است.

blank

هیرافو

نیسِکو در هوکایدو (ژاپن)

معمار این خانه ویلایی چشمگیر، که در دومین جزیره بزرگ ژاپن یعنی هوکایدو واقع شده است، نمای خانه را به شکل حرف ال انگلیسی  (L) طراحی کرده است تا خانه را با تپه مرتبط کند. دو مکعب که یکی روی دیگری ایستاده است تجسمی از پویایی و تحرک ساختمان را القا می کند؛ انگار کل سازه ممکن است در سراشیبی تپه به پایین سر بخورد.

ورودی خانه و اتاق های خصوصی در مکعب پایینی قرار دارد. در داخل ساختمان پله نیز وجود دارد که فضای نشیمن و آشپزخانه در طبقه بالا را به طبقه پایین متصل می کند.

این ساختمان محکم از سیمان تقویت شده ساخته شده و در داخل خانه خام و دست نخورده باقی مانده است تا جلوه همخوانی آشکار با پنجره های بزرگ و ورودی لعاب خورده و صیقل داده شده را خلق کند.

blank

خانه ای روی صخره

کالپه، آلیکانته (اسپانیا)

خلوص هندسی خطی ویژگی پروژه مهندسی معماری در خانه ای روی صخره است که در منطقه آلیکانته اسپانیا واقع شده. این خانه با سراشیبی تند تپه در هم آمیخته شده و پلان غیرمعمول و بسیار سخت زمین نیز از یک شکل تجسمی و سه بعدی الهام گرفته که خود آغازگر گفتگوی تصویری با محیط اطراف می شود.

خانه روی صخره ها بنا شده و طوری به نظر می رسد که انگار در محوطه تپه به حالت معلق است. جنس نمای بیرونی خانه از سیمان است اما با گچ آهک سفید پوشیده شده تا به انتخاب مهندس معمار جلوه ای از نرمی و انعطاف پذیری را به رخ بکشد.

نمای جلوی خانه کاملا برهنه و آشکار است تا ویوی فوق العاده ای از آب ، استخر شنای ابدی و تراس بسیار بزرگی که زمین خانه را به دریا متصل می کند داشته باشد.

blank

خانه درختی

چیونشان، ژیونینگ (چین)

خانه درختی چیونشان در واقع آن طور که ما آن را نامیدیم خانه ای نیست که روی یک درخت ساخته شده باشد بلکه یک خانه ۱۱ متری است که در جنگل های سرو قرمز در استان شرقی آنهویی کشور چین قرار دارد.

یک راهروی ورودی منحنی و باریک انحنای جاده کناری را منعکس می کند. در داخل خانه بخش های مجزایی از این شکل پیچیده با طبقات مختلفی که در جهت های گوناگون ساخته شده اند قرار گرفته اند.

پلکان مرکزی مارپیچ به اتاق های کوچکی که دیوار به دیوار پنجره هستند ختم می شوند و به منزله قابی برای نما و چشم اندازه خیره کننده بیرون هستند. فضای نشیمن و اتاق خواب ها عمدا کوچک طراحی شده اند زیرا مهندس معمار بیشتر می خواسته نقاط مختلفی برای مشاهده منظره بیرون ایجاد کند تا یک فضای بزرگ نشیمن خانوادگی.

مواد و مصالح طبیعی شامل چوب سرو قرمز در ساخت این خانه به کار رفته که با هدف زیباشناختی و دلایل کاربردی دیگر بوده است.

blank

ویلا اسکارپا

لوز، آلگاروِه (پرتغال)

این چشم انداز رویایی در منطقه آلگاروه پرتغال یک معماری عجیب و غریب به شمار می رود. ویلای اسکارپا یک نمای هندسی سفید و بزرگ دارد که روی شیب تند تپه واقع شده و چشم اندازی از روستای پرایا دا لوز را دارد. به دلیل قوانین سرسختانه و محدودیت ساخت در نوار سواحلی، این ساختمان نمی توانسته از حد خانه قبلی تجاوز کند. اما مهندس این ساختمان ، ماریو مارتینز، به روشی خارق العاده و بی نظیر بهترین فایده را از یک زمین کوچک برده است.

ایده طراحی ایجاد جلوه ای از یک خانه معلق در بالاترین سطح چشم انداز بود. همین ایده به گنجاندن تراس روی سقف که سبکی را بیشتر می کرد کمک نمود. این سازه نه تنها نمای جذاب و خیره کننده ای دارد بلکه بسیار بادوام بوده و در برابر بادهای مهاجم این منطقه از استحکام بالایی برخوردار است.

blank

خانه تکه تکه و مقطع

لس آنجلس ، کالیفرنیا (ایالات متحده امریکا)

این خانه که ظاهر برش خورده و تاشده ای دارد در لس آنجلس واقع شده و گویی مثل یک تکه اوریگامی با دقت تاخورده است. ساختمان از بازی شگفت انگیز خطوط و زوایای تیز و ورودی هایی در ابعا گوناگون بهره می برد و نور طبیعی تمامی اتاق ها را پر می کند.

نمای بیرونی خانه از شکل ها و حجم های مختلفی ساخته شده که بزرگترین آن پشت بام است؛ یعنی پانورامای حیرت انگیزی از کوهستان سان گابریل که از ویلاهای مدرن Le Corbusier الهام گرفته است. قسمت های بزرگ خانه در داخل زمین فرو رفته و عمیقا حفاری شده است تا ساختار عظیم خانه در سراشیبی تند استحکام داشته باشد.

blank

لا بینوکل

کبک (کانادا)

این خانه در نوک کوهستان کبک در کانادا واقع شده است و پنجره های بسیار بزرگی در نمای جلو دارد که ویوی پانورامای شگفت انگیزی از منطقه جنگلی پیرامون را میسر می کند. دو سازه بزرگتر قسمت هال و نشیمن هستند و دو بخش کوچکتر را اتاق خواب ها تشکیل می دهند.

در طراحی خانه، قسمت سقف به شکل شیب دار و بیرون زده ای طراحی شده تا مقدار نور خورشید را که در ماه های گرم تر سال می تابد محدود کند.

پی بنای این خانه که روی تپه واقع شده روی زمین ریخته شده و نمای ساختمان برای ادغام شدن با محیط پیرامون با چوب سوخته پوشیده شده است.

blank

کاسا دل آکانتیلادو

سالورنیا، گرانادا (اسپانیا)

این ساختمان اسپانیایی نیز به خانه صخره ای شهرت دارد و زاویه چالش انگیز تند و شیب دارش (۴۲ درجه) به نظر می رسد به جای محدود کردن کار مهندس و معمار بیشتر برای طراحی خلاقیت آفرین بوده است.

خانه صخره ای نه تنها در تپه دفن شده بلکه زیر سقف خیال انگیز و رویایی اش مخفی شده است. وقتی شما از بالا به این ساختمان نگاه می کنید یک شکل منحنی و پوست بافت داری که شبیه پوست اژدها یا به تمثیلی امواج دریا است را می بینید.

خانه صخره ای کاسا دل آکانتیلادو دو طبقه است که یکی فضای هال و نشیمن باز و بزرگ و دیگری به فضاهای خصوصی تر اختصاص داده شده است.

به شما توصیه می کنیم مطلب زیر را هم بخوانید:

سوژه های خاص عکاسی مشهور از معماری‌های خارق‌العاده و دنیای بی‌نظیر زیرزمینی

مدرنیسم در مهندسی و معماری: ۱۰ پدیده حیرت‌انگیز دنیا در مهندسی و معماری مدرن

معبدها و کلیساهای شگفت‌انگیز دنیا که شاهکار معماری‌اند

تصاویری جالب از نقش معماری در همراهی انسان با طبیعت و آرامش

برترین معماری های سال ۲۰۱۸ به انتخاب ArchDaily

ایده های دیدنی در طراحی دکوراسیون داخلی و معماری‌ سبز

نگاهی به شاهکارهای معماری الکس چینیک؛ سازه هایی که توهم بصری در ذهن بیننده ایجاد می کنند

نگاهی به معماری سوسیالیستی پایتخت کره شمالی از دید یک عکاس مستقل

سازه هایی با معماری توهم بر انگیز که ذهن شما را به چالش خواهند کشید

تصاویری زیبا و منحصر به فرد از معماری خارق العاده شهر والنسیا در اسپانیا

۲۵ نمونه از عجیب ترین و خنده دارترین اشتباهات معماری در سازه های گوناگون

۳۰ شاهکار معماری جهان که پیش از مرگ باید دید

۹ نمونه از خلاقانه ترین طرح های معماری که در شهرهای مختلف جهان به کار رفته اند

۲۰ بنای معماری شگفت انگیز که به مقابله با قوانین فیزیک پرداخته اند

blank
blank


آرشیو خواندنی ها | سرویس خبری اقطاع نیوز۸ خانه با معماری عجیب که در مکان هایی باورنکردنی و غیرممکن ساخته شده اندنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.