قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
‌خبر خوش برای کشاورزان/ نخستین کشتی حامل 20 هزار تن خاک فسفات در ‌بوشهر پهلو گرفت+ فیلم

‌خبر خوش برای کشاورزان/ نخستین کشتی حامل ۲۰ هزار تن خاک فسفات در ‌بوشهر پهلو گرفت+ فیلم- اخبار استانها – اخبار اقطاع نیوز – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


‌خبر خوش برای کشاورزان/ نخستین کشتی حامل ۲۰ هزار تن خاک فسفات در ‌بوشهر پهلو گرفت+ فیلم- اخبار استانها – اخبار اقطاع نیوز

به گزارش اقطاع نیوز از بوشهر، سعید زرین‌فر ظهر امروز در اسکله بندر نگین بوشهر با بیان اینکه  زمینه  تخلیه کالاهای اساسی کشور در بندر بوشهر فراهم شده است اظهار داشت: پس از سال‌ها توقف در ورود کشتی‌های حامل کالاهای اساسی به اسکله بندر بوشهر، از سال گذشته کشتی‌های حامل برنج وارداتی به این اسکله وارد و  تخلیه و زمینه رونق بندر تجاری  بوشهر فراهم شد.

وی، با اشاره به پهلوگیری کشتی حامل خاک فسفات در بندرنگین بوشهر بیان کرد: با توجه به اینکه کود فسفات یکی از نیازهای اساسی کشور به ویژه در بخش کشاورزی است واکنون ۹۰ درصد نیاز کشور خارج از کشور تامین می‌شود با وارد شدن خاک فسفات و فعال شدن کارخانه‌های فرآوری و تولید کود فسفات، زمینه تولید و تامین نیاز کشور به این کود فراهم شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر نیاز کشور به کود فسفاته را حدود ۶۰۰ هزار تن دانست و خاطر نشان کرد: تاکنون ۹۰ درصد این محصول خارج از کشور با ارز دولتی وارد می‌شد که با ورود کشتی حامل خاک فسفات و فعال شدن ۳ کارخانه استان بوشهر حدود ۶۰ درصد کود مورد نیاز کشور در بوشهر تولید و تامین می‌شود.

زرین‌‌فر با بیان اینکه در آینده امکان صادرات کود فسفات از بندر بوشهر فراهم می‌‌شود گفت: ورود محموله خاک فسفات به بندر بوشهر اتفاق بزرگی در رونق تجاری و اقتصادی بوشهرمحسوب و زمینه توسعه بیش از پیش استان بوشهر و اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی فراهم می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: با ورود کشتی حامل خاک فسفات از طریق جزیره و بندرنگین با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ، در رونق و توسعه استان بوشهر بسیار اثرگذار است.

انتهای پیام/۱۹۰/ر/شآرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوز‌خبر خوش برای کشاورزان/ نخستین کشتی حامل ۲۰ هزار تن خاک فسفات در ‌بوشهر پهلو گرفت+ فیلم- اخبار استانها – اخبار اقطاع نیوزنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.