قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
‌افزایش بودجه شهرداری‌های کرمان به 2800 میلیارد تومان

‌افزایش بودجه شهرداری‌های کرمان به ۲۸۰۰ میلیارد تومان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


‌افزایش بودجه شهرداری‌های کرمان به ۲۸۰۰ میلیارد تومان

به گزارش اقطاع نیوز از کرمان، علی شهسواری مدیرکل دفتر شوراها و شهرداری‌های استانداری کرمان پیش از ظهر امروز در همایش شهرداران استان اظهار داشت: براساس آمار آخرین سرشماری یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر جمعیت شهری استان است که توسط ۸۲ شهرداری کار خدمات‌دهی آنها در حال انجام است.

مدیرکل دفتر شوراها و شهرداری‌های استانداری کرمان عنوان کرد: سال گذشته در مجموع یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه شهرداری‌های استان بود که امسال با پیگیری و برنامه‌ریزی یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به بودجه آنها اضافه شد و با ۲ هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان کار خدمات‌دهی به شهروندان در شهرداری‌های استان کرمان دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: در مجموع سال گذشته از بودجه شهرداری‌ها ۷۲۰ میلیارد تومان مربوط به هزینه‌های جاری و ۷۸۲ میلیارد تومان هزینه عمرانی بوده است و ۷۴۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ارزش افزوده و حق آلایندگی، ۱۲۱ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و ۶۱ میلیارد تومان اعتبار استانی به شهرداری‌های استان کرمان پرداخت شده است.

شهسواری تصریح کرد: امسال تا پایان مرداد ماه ۲۶۴ میلیارد تومان از محل ارزش افزوده و آلایندگی به شهرداری‌ها پرداخت شده که نسبت به سال قبل کاهش دارد و ۴۳ میلیارد تومان اعتبار ملی و ۳.۵ میلیارد تومان از محل ماده ۵۸ به شهرداری‌های استان کرمان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: همچنین ۱۹ میلیارد تومان کمک خرید قیر رایگان امسال پرداخت به شهرداری‌ها داشتیم و ۷.۵ میلیارد تومان نیز از محل جرائم رانندگی به آنها اختصاص پیدا کرده است که بیشتر برای رفع نقاط حادثه‌خیز هزینه می‌شود.

شهسواری عنوان داشت: ۵۲ دستگاه تجهیزات و ماشین‌آلات آتش‌نشانی به شهرداری‌های استان تحویل شده و تعدادی کامیون در حال دریافت هستند.

وی خاطرنشان کرد: در دوره پنجم شوراهای اسلامی شهرها تا الان ۶ هزار و ۱۵۸ جلسه با ۱۶ هزار و ۴۲۴ مصوبه داشتند که ۱۲ هزار و ۹۷۷ مصوبه معادل ۷۹ درصد آنها به تایید کمیته انطباق رسیده است، یک هزار و ۵۶۱ مورد از مصوبات مورد اعتراض کمیته انطباق و یک هزار و ۸۸۶ مصوبه مبهم بوده که به شوراها برگشت داده شده که اصلاح و یا تکمیل مدارک صورت گیرد.

شهساواری اظهار کرد: در دوره تدبیر و امید ۱۵ شهرداری به استان کرمان اضافه شده که ۱۰ شهرداری طی یک سال گذشته کار خود را شروع کردند و دو شهرداری در رحمت‌آباد و عباس‌آباد شهرستان ریگان نیز مجدد به شهرداری‌ها اضافه می‌شوند و مجموع شهرداری‌های استان کرمان به ۸۴ مورد خواهیم رسید.

وی متذکر شد: با افزایش هزینه‌های جاری و عمرانی، کاهش اعتبارات ارزش افزوده و حق آلایندگی، فرسودگی ماشین‌‌آلات، خیلی از شهرداری‌ها با مشکل بودجه‌ای مواجه شده‌اند.

انتهای پیام/۸۰۰۱۷/ب
آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوز‌افزایش بودجه شهرداری‌های کرمان به ۲۸۰۰ میلیارد توماننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.