قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
۹ توصیه ضروری برای حفاظت از کودکان در برابر غریبه ها

۹ توصیه ضروری برای حفاظت از کودکان در برابر غریبه ها – اقطاع نیوز | خواندنی ها


۹ توصیه ضروری برای حفاظت از کودکان در برابر غریبه ها

قبل از اینکه به فرزندان خود استقلال کافی بدهیم ضروری است که نکاتی را در نظر داشته باشیم. در ادامه این مطلب برخی از آنها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت:

۱- اسم کودک خود را فاش نکنید

اسم فرزند خود را روی لوازم و وسایل شخصی او ننویسید. از قرار دادن بج اسم روی کوله پشتی فرزند خود خودداری کنید چراکه فرزند شما نباید اطلاعات شخصی خود را در اختیار غریبه ها قرار دهد. ایده بهتر این است که شماره تماس خود را به کوله فرزندتان متصل کنید تا در صورت گم شدن با شما تماس بگیرد.

۲- فرار از ماشین ها در جهت برعکس

blank

ما همیشه به فرزندان خود یاد می دهیم که سوار ماشین غریبه ها نشوند اما آنها باید یک قانون دیگر را هم بدانند: اگر ماشینی شروع به تعقیب کردنشان کرد یا در نزدیکی آنها با سرعت آهسته حرکت کرد باید در جهت مخالف حرکت ماشین شروع به دویدن کنند.

۳- یک رمز خانوادگی داشته باشید

blank

اگر شخصی به فرزند شما گفت که با من بیا تا تو را پیش پدر و مادرت ببرم اولین چیزی که کودک باید انجام دهد باید از غریبه نام پدر و مادرش را سوال کند و البته رمز خانوادگی که قبلا در موردش با فرزندتان صحبت کرده اید. مثلا شماره شناسنامه کودک یا هرچیز دیگری.

۴- نصب برنامه های مراقبتی

blank

به لطف جی پی اس اپلیکیشن های زیادی ساخته شده اند که میتوانند موقعیت دقیق فرزند شما را اطلاع بدهند. برای مثال اپ Life360 برای iOS و اندروید ساخته شده و امکانات زیادی در این زمینه دارد.

۵- فریاد بزند من او را نمی شناسم

blank

به فرزندتان یاد بدهید که وقتی بیگانه ای دستش را گرفت بهتر است بی احترامی کند تا اینکه او را بدزدند. مثلا فرد را گاز بگیرد، بزند یا تلاش کند با داد و فریاد توجه سایرین را جلب کند. فرزند شما همچنین باید به یاد داشته باشد در این مواقع فریاد بزند من این خانم یا آقا را نمی شناسم. او می خواهد مرا ببرد.

۶- مکالمه را متوقف کرده و از شخص فاصله بگیرد

blank

فرزند شما باید بداند که مجبور به صحبت کردن با بیگانه ها نیست. بنابراین اگر مکالمه ای بیشتر از ۵ تا ۷ ثانیه طول کشید حتما کاسه ای زیر نیم کاسه است و باید موقعیت را ترک کرده و خود را به موقعیت امن برساند.

۷- از سوار شدن به آسانسور همراه با غریبه ها خودداری کند

blank

به فرزند خود یاد دهید وقتی منتظر آسانسور است به دیوار تکیه بدهد تا ببیند چه کسی از روبرو می آید تا سوار شود و اگر غریبه ای سوار آسانسور بود سوار نشود و منتظر آسانسور خالی بماند. مثلا بگوید منتظر پدرم هستم یا چیزی را فراموش کردم شما بروید.

۸- به غریبه ها نگوید که والدینش خانه نیستند

blank

به کودک خود توضیح دهید که اگر زنگ در خانه را زدند و متوجه نشد چه کسی پشت در است نباید در را باز کند. کودک شما همچنین باید یاد بگیرد که نباید به غریبه ها در مورد خانه نبودن والدینش چیزی بگوید.

۹- وقتی تنهاست با غریبه ها چت نکند

blank

این روزها مجرم ها میتوانند در فضای مجازی خود را به جای یک کودک ده ساله جا بزنند و با فرزند شما قرار بازی یا دیدار در خارج از منزل بگذارند. فرزندتان باید یاد بگیرد که به غریبه ها حرفی از شماره تلفن، آدرس یا اسمش نزند و هیچ عکس یا فیلمی از خود برای آنها نفرستد.



آرشیو خواندنی ها | سرویس خبری اقطاع نیوز



۹ توصیه ضروری برای حفاظت از کودکان در برابر غریبه ها



نمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.