قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

۹۳.۸ درصد مساحت سیستان و بلوچستان تحت تاثیر خشکسالی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


۹۳.۸ درصد مساحت سیستان و بلوچستان تحت تاثیر خشکسالی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

blank

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، محسن حیدری اظهار داشت: در سال زراعی جدید میانگین بارش سیستان و بلوچستان ۴.۳ میلی‌متر ثبت‌شده است.

وی افزود: بر اساس شاخص بارش و تبخیر خشکسالی خفیف ۸.۴ درصد، خشکسالی متوسط ۱۷.۳ درصد، خشکسالی شدید ۳۵.۳ درصد و خشکسالی بسیار شدید ۳۲.۸ درصد مساحت سیستان و بلوچستان را دربرگرفته است.

مدیرکل سازمان هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس آخرین بروز رسانی دور پیوندهای مؤثر بر بارش ایران و استان بارش استان از حدود نیمه دوم دی تا نیمه اول بهمن گرایش بیشتر از حد نرمال دارد، از نیمه دوم بهمن تا نیمه دوم اسفند نرمال تا کمتر از نرمال و از نیمه دوم اسفند تا نیمه دوم اردیبهشت نرمال تا بیشتر از نرمال برآورده می‌شود.

وی تصریح کرد: میانگین دما از نیمه دوم دی تا نیمه دوم اسفند حدود نیم تا یک درجه کمتر از نرمال، نیمه دوم اسفند تا اردیبهشت نیم درجه بیشتر از حد نرمال پیش‌بینی می‌شود.

حیدری گفت: میانگین بارش سیستان و بلوچستان در دی‌ماه ۱۸.۲ میلی‌متر، بهمن ۲۲.۷ میلی‌متر و اسفند ۱۹.۱ میلی‌متر پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: میانگین دمای سیستان و بلوچستان در دی ۱۲.۴ درجه سلسیوس، بهمن ۱۳.۴ درجه سلسیوس و اسفند ۱۷.۶ درجه سلسیوس خواهد بود.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوز۹۳.۸ درصد مساحت سیستان و بلوچستان تحت تاثیر خشکسالی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 7 =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.