قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
۸ ویژگی خانه های چینی که منحصر به این کشور است

۸ ویژگی خانه های چینی که منحصر به این کشور است – اقطاع نیوز | خواندنی ها


۸ ویژگی خانه های چینی که منحصر به این کشور است

چین کشوری پهناور است که تنوع فرهنگی و زبانی زیادی در آن وجود دارد. به همین دلیل ممکن است خانه های یک سوی این سرزمین با خانه های سوی دیگرش کاملاً متفاوت باشد. با این حال، ویژگی هایی هست که در خانه ی همه ی چینی ها می توان آن ها را دید. در ادامه با این ویژگی ها آشنا خواهیم شد.

۱- اجاق گازها معمولاً فقط دو شعله دارند

اجاق گازها در چین معمولاً به دلیل فضای کم آشپزخانه ها بسیار کوچک اند. چینی ها همزمان چندین غذا درست نمی کنند به همین دلیل به شعله های بیشتری نیاز ندارند. هیچ فر یا مایکروفری هم وجود ندارد. البته امکان خرید فر را دارید اما به سختی می توان جایی برای گذاشتن آن پیدا کرد.

۲- به ندرت ماشین ظرفشویی وجود دارد اما حتماً ضدعفونی کننده ی ظروف هست

blank

این دستگاه مثل ماشین ظرفشویی است و معمولاً خارجی ها را حیرت زده می کند. چینی ها اول ظرف ها را با دست می شویند بعد آن ها را در دستگاه ضدعفونی کننده می گذارند که با پرتو فرابنفش ظرف ها را استرلیزه می کند.

۳- یک قفسه ی باریک چند طبقه در آشپزخانه وجود دارد

blank

این قفسه که پهنای آن فقط به اندازه ی یک بطری است از آن برای نگهداری از چاشنی ها استفاده می شود. نکته آن است که در پخت غذاهای چینی از افزودنی های زیادی استفاده می شود، مثل سس سویا، انواع عصاره های گیاهی، سرکه و غیره. این قفسه ی باریک بهترین جا برای نگهداری این چاشنی ها است.

۴- ممکن است یخچال را در اتاق پذیرایی بگذارند

blank

علت این موضوع ساده است. آشپزخانه ها گاهی به قدری کوچک اند که یخچال در آن ها جا نمی شود. در اینصورت ممکن است یخچال را در اتاق پذیرایی یا دیگر اتاق های خانه بگذارند.

۵- در آشپزخانه فقط آب سرد وجود دارد

blank

برای داشتن آب گرم در آشپزخانه باید آبگرمکن نصب کنید. اما اول آنکه، هر کسی هم استطاعت مالی خرید آبگرمکن را ندارد. و دوم آنکه، اگر خانه اجاره ای باشد ممکن است صاحبخانه اجازه نصب آن را ندهد. به همین دلیل چینی ها نه تنها ظرف ها را با دست می شویند بلکه مجبورند این کار را با آب سرد انجام دهند.

۶- ماشین های لباسشویی شکل دیگری دارند

blank

خانه های چینی ها ماشین لباسشویی دارند اما ظاهر و نحوه ی کار کردن آن ها متفاوت است. این ماشین های لباسشویی لباس ها را با آب سرد می شویند چون هیچ گرمکنی در آن ها تعبیه نشده است. با این حال، می توانید به صورت دستی به ماشین آب گرم اضافه کنید. در ِ این ماشین های لباسشویی از بالا باز می شود و دیگ آن ها هم به شکل خاصی می چرخد که باعث می شود در نهایت همه ی لباس ها در هم گره بخورند.

۷- از تراس خانه استفاده های دیگری می شود

blank

چینی ها به ندرت در تراس خانه وقت می گذرانند. آن ها از تراس برای انبار کردن وسایل مختلف و خشک کردن لباس های شسته شده استفاده می کنند. گاهی ممکن است چند تایی گلدان یا یک قفس پرنده هم بگذارند اما به تراس خانه به عنوان جایی برای تفریح و استراحت نگاه نمی کنند.

۸- هیچ فرشی وجود ندارند

blank

استفاده از فرش و موکت در چین رایج نیست. و البته توضیح ساده ای هم برای آن وجود دارد. وقتی کف خانه از جنس کاشی یا چوب باشد شستن و تمیز کردن آن راحت تر است تا فرش که به رسیدگی های خاصی نیاز دارد. چینی ها خانه ی خود را هر روز تمیز می کنند. آن ها کف خانه را نه تنها جارو می کشند بلکه می شویند.آرشیو خواندنی ها | سرویس خبری اقطاع نیوز۸ ویژگی خانه های چینی که منحصر به این کشور استنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.