قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
۸ بند سنگ و ملات در سمنان احداث می‌شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

۸ بند سنگ و ملات در سمنان احداث می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


۸ بند سنگ و ملات در سمنان احداث می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، معصومه منظمی صبح پنج شنبه در دیدار نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه از دو طرح بند آبخیزداری و همچنین نهالستان منابع طبیعی سمنان با بیان اینکه احداث هشت بند سنگ و ملات به حجم ۵۰۰۰ متر مکعب و با اعتباری بالغ ۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در دستور کار است، تاکید کرد: این طرح عملیات کنترل سیل و ممانعت از فرسایش بی رویه خاک مؤثر است.

وی تغذیه سفره‌های آب‌های زیرزمینی را دیگر اثر این بندها دانست و تصریح کرد: بندهای آبخیزداری کاهش سرعت آب، تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی، جلوگیری از فرسایش خاک، جمع آوری رسوب، مبارزه با خشکسالی و… را به همراه دارند.

رئیس منابع طبیعی شهرستان سمنان بیان کرد: در کنار پروژه‌های آبخیزداری اجرای عملیات بیولوژیک و کپه کاری در سطح ۲۰۰ هکتار و با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در شهرستان انجام شده است.

منظمی با بیان اینکه این عملیات در مراتع صلح دره، بهشتیه، سارو حوزه شهرک صنعتی شهرستان سمنان انجام شده است، بیان کرد: توسعه پوشش گیاهی و حفاظت از آب و خاک مهمترین آثار این طرح‌ها است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوز۸ بند سنگ و ملات در سمنان احداث می‌شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.