قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
۷ نقطه فشار برای رفع مشکلات جسمی نوزادان

۷ نقطه فشار برای رفع مشکلات جسمی نوزادان – اقطاع نیوز | خواندنی ها


۷ نقطه فشار برای رفع مشکلات جسمی نوزادان

بیشتر مادرها می دانند وقتی نوزادشان ناخوش یا بدخلق است، یک ماساژ ملایم می تواند به آرام شدن فرزند دلبندشان کمک کند. نوزادان حساسیت زیادی به تماس های لذتبخش و رفلکسولوژی (Reflexology) دارند، نوعی انگیختگی مختصر نقاط فشار در پاها که می تواند برای سلامت نوزاد معجزه کند. در ادامه شما را با این نقاط فشار و آثار آن ها آشنا خواهیم کرد.

۱- دندان در آوردن

اگر نوزادتان در حال دندان درآوردن است، یک ماساژ مختصر نوک انگشتان پای او درد ناشی از آن را تسکین می بخشد. نقاط مرتبط با فک بالایی و پایینی و دندان ها در زیر بند انگشتان پا قرار دارند. وارد آوردن فشار به انگشتان پای نوزادان راه درمانی است طبیعی برای درد ناشی از رشد دندان در آن ها .

۲- آبریزش بینی

blank

مالش انگشتان پای نوزادتان ممکن است به رفع مشکل آبریزش بینی او کمک کند. نقطه ی فشار اصلی مربوط به سینوس ها در نوک انگشت بزرگ پا قرار دارد. با ماساژ ملایم این نقطه می توانید به تسکین علائم سرماخوردگی نوزاد خود و درد سینوس های او کمک کنید.

۳- درد قفسه سینه

blank

اگر نوزادتان از مشکل گرفتگی قفسه سینه رنج می برد، زیر سه انگشت میانی پایش را به آرامی ماساژ دهید. می توانید آن ها را با انگشت شست خود فشار داده و با حرکات بالا و پایین ماساژ دهید. همچنین می توانید انگشتان هر دو دست خود را دور پای نوزاد خود حلقه کنید و ناحیه ی مورد نظر را با انگشتان شست خود به آرامی فشار دهید.

۴- شکم درد

blank

با ماساژ دادن وسط پاهای نوزاد خود ممکن است بتوانید به رفع انقباضات و دردهای شکمی او کنید. یک ماساژ مختصر در مرکز پای او راه درمانی است طبیعی برای تسکین شکم درد.

۵- سوء هاضمه

blank

یک ماساژ مختصر پا می تواند به رفع مشکلات گوارشی نوزادتان کمک کند. وارد آوردن یک فشار مختصر به نقطه ای که به فاصله ی ۴ انگشت از انگشت شست پا قرار گرفته می تواند به رفع سوء هاضمه، شکم درد و حالت تهوع کمک کند.

۶- درد ناشی از باد روده

blank

ماساژ پای نوزادان به ویژه می تواند برای مواقعی که باد روده آن ها را اذیت می کند کمک کننده باشد. تحریک نقطه ی قرار گرفته میان انگشتان شست و دوم پا می تواند حالت تهوع، استفراغ و نفخ نوزادتان را برطرف کند.

۷- یبوست

blank

تحقیقات نشان داده ماساژ پا می تواند یبوست را تسکین دهد. برای این کار پاشنه ی پای نوزاد خود را به آرامی مالش دهید. این بخش از پا با معده مرتبط است و می تواند مشکلات مربوط به یبوست را به طور طبیعی تسکین دهد.آرشیو خواندنی ها | سرویس خبری اقطاع نیوز۷ نقطه فشار برای رفع مشکلات جسمی نوزاداننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.