قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
جان باختن ۶ نفر در البرز بر اثر کرونا - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

۶۵۰ تخت بیمارستانی زنجان در اشغال بیماران کرونایی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


۶۵۰ تخت بیمارستانی زنجان در اشغال بیماران کرونایی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، پرویز قزلباش ظهر یکشنبه درنشست خبری با خبرنگاران که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه استان زنجان دو هزار تخت بیمارستانی داشت، گفت: طی هفته گذشته هم ۲۰۰ تخت بیمارستانی اضافه شد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر از دو هزار و ۲۰۰ تخت بیمارستانی حدود ۶۵۰ تخت در اشغال بیماران کرونایی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، برلزوم تداوم محدودیت‌های کرونایی در استان تاکید کرد و گفت: طی هفته گذشته با محدودیتی که برای اصناف استان انجام شد بستری‌ها کرونا کاهش خوبی داشت.

قزلباش افزود: محدودیت‌های کرونایی اعمال قطعاً در روند کاهش مبتلایان و بستری‌های کرونایی استان تاثیرگذار خواهد بود و اعمال محدودیت‌ها سبب جدی گرفتن رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه استان زنجان در خصوص بیماری کرونا در پیک بیماری است، تاکید کرد: روند بیماری دراستان با نوساناتی سیر پایداری را طی می‌کند.

قزلباش افزود: طی چند روز گذشته روند بستری‌های کرونا دراستان کاهش یافته و امیدواریم در بازه زمانی محدودیت‌های دو هفته‌ای، بیماران کرونایی کاهش خوبی داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، تصریح کرد: روزانه هزار و ۲۰۰ تست کرونایی دراستان زنجان انجام می‌شود و به زودی کیت‌های آزمایشگاهی هم دراستان انجام خواهد شد.

قزلباش با بیان اینکه تست‌های سریع کرونا در حدود ۲۰ الی ۲۵ دقیقه آماده و از بزاق دهان گرفته می‌شود و نگرانی موجود از ابتلا سایر افراد را کاهش می‌دهد، افزود: با توجه به واردات تکنولوژی مورد نیاز تست‌های سریع کرونا، این تست‌ها در داخل کشور تولید می‌شود و طبق قول‌های داده شده تا اواسط هفته جاری به دانشگاه علوم‌پزشکی استان تحویل داده خواهد شد.

وی ادامه داد: اکنون هر سرماخوردگی کرونا است، مگر اینکه خلاف آن ثابت شود و بیماران کرونایی باید باور داشته باشند که به کرونا مبتلا شده‌اند و پس از تست دادن اقدام به قرنطینه خود کنند تا سایر افراد آلوده نشوند.

قزلباش آمار ارائه شده درخصوص بیماران کرونایی را واقعی اعلام کرد و افزود: آمار فوتی‌های کرونایی استان کاملاً درست است و قابل کتمان نیست.

وی با بیان اینکه قرار گرفتن داروهای گیاهی در روند درمان بیماری کرونا و تاثیر این نوع داروها، گفت: داروهای گیاهی زمانی می‌تواند موثر و وارد چرخه درمان شود که در یک چارچوب علمی با تایید جامعه علمی و دانشگاهی میزان اثرگذاری آن ثابت شود و سپس مردم از آن استفاده کنند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوز۶۵۰ تخت بیمارستانی زنجان در اشغال بیماران کرونایی است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.