قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
۶۱۴ پروژه در بافت‌های فرسوده کشور در حال انجام است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

۶۱۴ پروژه در بافت‌های فرسوده کشور در حال انجام است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


۶۱۴ پروژه در بافت‌های فرسوده کشور در حال انجام است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهرt مهدی عبوری پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه سفر به کاشان در جمع خبرنگاران با اشاره به لزوم بازآفرینی بافت فرسوده شهری اظهار داشت: در حال حاضر ۶۱۴ پروژه در بافت‌های فرسوده کشور در حال انجام است که امیدواریم با تخصیص اعتبارات لازم تا پایان دولت این پروژه‌ها به سرانجام برسد.

وی با بیان اینکه کاشان یک شهر کهن و باستانی و دارای بافت تاریخی باهویت است، ابراز داشت: به منظور تسهیل در بازآفرینی بافت‌های فرسوده تسهیلات مختلفی به هموطنان در حال اعطا است و برای شهرهایی نظیر کاشان سه نوع وام داده می‌شود.

معاون و زیر راه و شهرسازی اعطای ۵۰ میلیون تومان وام با کارمزد ۹ درصد را یکی از انواع وام‌ها دانست و تصریح کرد: پرداخت ۴۰ میلیون وام چهار درصد و ۲۲۰ میلیون وام ۱۸ درصد نیز از دیگر تسهیلات اعطایی به متقاضیان است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین دغدغه ساکنان بافت فرسوده برای بازآفرینی در مورد هزینه‌های پروانه ساختمانی است، خاطرنشان کرد: بر این اساس مقرر شد ۵۰ درصدهزینه‌های پروانه را دولت و ۵۰ درصد مابقی را شهرداری‌ها متقبل شوند و از این رو هزینه‌ها برای متقاضیان پروانه‌های ساختمانی در بافت فرسوده رایگان خواهد بود.

عبوری با اشاره به وجود ۱۴۸ هزار هکتار بافت فرسوده در سطح کشور بیان داشت: امیدواریم با تسهیلات اعطایی به ساکنین این بافت‌ها شاهد بازآفرینی آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن باشیم.

به گزارش مهر، مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی به همراه محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس ضمن سفر به کاشان از طرح‌های مختلف اجرا شده در کاشان نیز بازدید کردند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوز۶۱۴ پروژه در بافت‌های فرسوده کشور در حال انجام است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.