قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

۵ بلایی که عادت پا روی پا انداختن بر سر بدن می آورد – اقطاع نیوز | خواندنی ها


۵ بلایی که عادت پا روی پا انداختن بر سر بدن می آورد

همه ی ما روش خودمان را برای نشستن داریم که با آن احساس راحتی می کنیم اما صرف راحت بودن دلیل بر خوب بودن نیست. در حقیقت یکی از رایج ترین روش های نشستن یعنی پا روی پا انداختن می تواند آثار منفی زیادی بر بدن ما داشته باشد و این عادت را باید ترک کنیم. ما باید یاد بگیریم همیشه صاف بنشینیم، امری که نه تنها برای بدن مفید است، بلکه اعتماد به نفس ما را هم افزایش می دهد.

در ادامه می خواهیم ببینیم چرا باید عادت پا روی پا انداختن را ترک کنیم.

۱- ممکن است باعث فلج شدن عصب ها شود

blank

وقتی مدت زیادی پاهای خود را روی هم می اندازید، ممکن است دچار مشکلی به نام فلج عصب شوید. در این حالت قدرت بلند کردن پاهای خود را از دست می دهید، عضلات بی حس می شوند و ممکن است حتی به عصب نازک نئی خود صدمه بزنید.

۲- ممکن است فشار خون تان بالا رود

blank

بر اساس یک پژوهش، وقتی پاهای خود را از ناحیه ی زانو روی هم می اندازیم فشار خون به میزان چشمگیری افزایش پیدا می کند که البته موقتی است. این تحقیق همچنین نشان داد وقتی پاهای خود را از قسمت مچ روی هم می گذاریم هیچ افزایشی در فشار خون رخ نمی دهد. با این حال، توصیه می شود اگر فشار خون بالایی دارید از انداختن پاهای خود بر روی یکدیگر خودداری کنید.

۳- ممکن است باعث بد شکل شدن فرم بدن شود

blank

بر اساس یک پژوهش، اگر هر روز بیشتر از ۳ ساعت را با پاهای روی هم انداخته سپری کنید، این امر ممکن است باعث نامتوازن شدن شانه ها و لگن و خم شدن سر به سمت جلو شود. همچنین این کار ممکن است باعث کج شدن ستون فقرات شود. بدشکلی فرم بدن به درد و خشکی عضلات می انجامد.

۴- ممکن است باعث درد در مفصل ها شود

blank

پا روی پا انداختن نه تنها برای فرم بدن مضر است، بلکه می تواند باعث درد در مفصل ها هم شود. این کار ممکن است به گردن، لگن، کمر و زانوها آسیب وارد کند. به خصوص اگر از زانو درد رنج می برید باید از انداختن پاهای خود بر روی یکدیگر خودداری کنید.

۵- ممکن است باعث ورم کردن مچ پا در دوران بارداری شود

blank

در دوران بارداری از انداختن پاهای خود بر روی یکدیگر خودداری کنید. برای بچه ضرری ندارد اما ممکن است باعث ورم کردن مچ پاها و گرفتگی پاها شود. اگر دچار این مشکلات شدید بر روی زمین بنشینید و پاهای خود را دراز کنید یا بالا ببرید.آرشیو خواندنی ها | سرویس خبری اقطاع نیوز۵ بلایی که عادت پا روی پا انداختن بر سر بدن می آوردنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.