قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
تجار به دلیل لجبازی با دولت در بازارگاه نهاده عرضه نمی‌کنند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

۵۳ هزار و ۵۵۱ تن نهاده دام و طیور در استان همدان توزیع شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


۵۳ هزار و ۵۵۱ تن نهاده دام و طیور در استان همدان توزیع شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز؛ علی خدا رحمی بعدازظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به ارائه آمار تعداد دام سبک و سنگین استان همدان پرداخت و با بیان اینکه در استان همدان ۱۹ هزار و ۲۰۰ رأس دام سنگین اصیل وجود دارد، اظهار کرد: ۳۱۹ هزار و ۲۷۶ رأس دام دو رگه در استان همدان وجود دارد.

وی با اشاره به وجود ۴۶ هزار و ۳۱۰ رأس دام بومی در استان همدان ادامه داد: یک میلیون و ۲۳۹ هزار و ۸۷۷ رأس گوسفند و بره و ۱۰۸ هزار رأس بز و بزغاله در استان همدان وجود دارد.

مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه سال گذشته ۳۸۶ هزار و ۵۰۰ تن شیر در استان همدان تولید شد، افزود: بر اساس بررسی‌ها میزان مصرف شیر استان همدان ۱۹۹ هزار و ۸۹۷ تن بوده و ۱۸۶ هزار و ۶۰۳ تن شیر تولیدی نیز مازاد است.

وی میزان تولید گوشت قرمز در استان همدان را ۳۰ هزار و ۸۲۰ تن دانست و اضافه کرد: ۲۱ هزار و ۵۰ تن از گوشت قرمز تولیدی در داخل استان همدان و ۹ هزار و ۷۰۰ تن در خارج استان همدان مصرف می‌شود.

خدا رحمی با اشاره به تولید هفت هزار تن کنستانتره در سال در رابطه با نهاده‌ها بیان کرد: نهاده دامی شامل ذرت دانه‌ای، جو، کنجاله سویا و سبوس گندم می‌شود.

وی افزود: بخشی از سبوس مورد نیاز را اداره غله تأمین می‌کند و ماهانه یک هزار تا یک هزار و ۳۰۰ تن هم استان البرز به استان همدان سبوس می‌دهد.

۱۰ هزار و ۳۳۱ تن سبوس در استان همدان توزیع شد

مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه در سه ماه اول سال جاری ۱۰ هزار و ۳۳۱ تن سبوس در استان همدان توزیع شد که بیشتر برای دام بوده است، افزود: دغدغه ما تولید است و باید تولید را حمایت کنیم.

وی با اشاره به اینکه در سه ماه نخست سال جاری ۱۵ هزار و ۶۸۰ تن ذرت در استان همدان توزیع شده است، اضافه کرد: ۶۰ درصد این میزان ذرت به طیور داده شده است.

خدا رحمی با بیان اینکه ۱۵ هزار و ۱۰۵ تن کنجاله سویا نیز توزیع شده که ۶۴ درصد مربوط به بخش طیور بوده است، افزود: ۱۲ هزار و ۴۳۵ تن جو در استان همدان توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه در مجموع ۵۳ هزار و ۵۵۱ تن نهاده به دام و طیور و کارخانه‌های تهیه خوراک دام در استان همدان داده شده است، ادامه داد: ۱۴ هزار و ۳۰۰ عدد قرص مواد معدنی نیز بین دامداران استان همدان توزیع شده است.

مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه در راستای سیاست‌های واگذاری امور به بخش خصوصی نهاده‌ها از سوی تشکل‌ها مربوطه توزیع می‌شود، یاد آور شد: سه اتحادیه و ۱۵ تعاونی دام در استان همدان فعالیت دارند که اقداماتی از جمله توزیع نهاده، خدمات تلقیح مصنوعی، اصلاح نژاد، رکورد گیری، فروش تجهیزات دامداری و جمع آوری شیر از دامداری‌های سنتی را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه ۵۳ مرکز جمع آوری شیر در استان همدان فعالیت می‌کنند، بیان کرد: این ۵۳ مرکز سالانه ۱۱۵ هزار و ۳۴۰ تن شیر جمع آوری می‌کنند و به کارخانه‌های لبنیات می‌دهند.
 ۵۳ هزار و ۵۵۱ تن نهاده دام و طیور در استان همدان توزیع شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.