قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
۶۳ کیلومتر از آزادراه کنارگذر شرق اصفهان به بهره برداری رسید - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

۴۷۰ کیلومتر طرح آزادراهی در آذربایجان‌شرقی اجرا می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


۴۷۰ کیلومتر طرح آزادراهی در آذربایجان‌شرقی اجرا می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، ابوالقاسم سلطانی افزود: این آزادراه‌ها دارای توجیه اقتصادی بوده و به روش BOT ( ساخت، بهره برداری و واگذاری ) با مشارکت دولت و بخش خصوصی اجرا می‌شود و هر کدام از آنها دارای ۴، ۵ قطعه است.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر آزادراه در سطح کشور اجرا می‌شود، اظهار داشت: حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد از طرح‌های آزادراهی کشور در سطح آذربایجان شرقی اجرا می‌شود که از جمله شامل آزادراه تبریز – ارومیه به طول ۱۰۷ کیلومتر، رینگ دوم جنوبی تبریز به طول ۳۲ کیلومتر، بخش استانی آزادراه تبریز – مرند – بازرگان به طول ۱۱۸ کیلومتر، آزادراه تبریز – سهند به طول ۱۹ کیلومتر و آزادراه مراغه – هشترود به طول ۱۱۰ کیلومتر است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی، هزینه اجرای هر کیلومتر آزادراه را بسته به شرایط توپوگرافی منطقه حدود ۱۸ تا ۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: قطعه سوم آزادراه تبریز – ارومیه دارای ۲ تونل هر کدام به طول ۲ هزار و ۲۵۰ متر است که ۸۰۰ متر از هر دهنه اجرا شده و بهره بردای از این آزادراه موجب کاهش ۱۳ کیلومتر از مسیر تبریز – ارومیه می‌شود.

سلطانی، ادامه داد: طرح رینگ دوم تبریز نیز به صورت مشارکتی اجرا می‌شود که هم اکنون ۱۰ کیلومتر از مسیر آن حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ادامه مسیر نیز در مرحله ارزیابی و مطالعه است.

وی یادآوری کرد: آزادراه تبریز – مرند – بازرگان با حدود ۵ درصد پیشرفت فیزیکی و آزادراه مراغه – هشترود با ۳۳ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا بوده، بیش از ۲۲ کیلومتر از خواجه – ورزقان به بهره برداری رسیده و اجرای آن بیش از ۵۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و آزادراه تبریز – سهند نیز در حال تکمیل و بهره برداری است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی تشریح کرد: در ۲ سال اخیر (از فصل کاری ۹۷ تا فصل کاری امسال) بیش از ۲۵۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی، آزادراهی و بزرگراهی در سطح استان، اجرا شده و به بهره برداری رسیده و ۴۰۰ کیلومتر نیز راه روستایی احداث یا بهسازی شده است.

سلطانی، با اشاره به وجود یک هزار کیلومتر طرح بزرگراهی در سطح آذربایجان شرقی، افزود: در زمان کنونی ۲۷۰ کیلومتر طرح بزرگراهی شامل بزرگراه‌های تبریز – اهر، مرند – جلفا، تبریز – اسپیران، میانه – سرچم، صوفیان – شبستر – تسوج، سراب – بستان آباد و اتصال آن به آزادراه، کنارگذر ایلخچی و بهسازی راه‌های مرند – ایواوغلی و راه بستان آباد – تبریز در دست است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوز۴۷۰ کیلومتر طرح آزادراهی در آذربایجان‌شرقی اجرا می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.