قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
بازدید ۱۰۰۰ مدرسه گیلان از سوی گروه های نظارتی در حوزه بهداشت - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

۴۴ درصد برنامه هدفگذاری در حوزه صادرات کالا گیلان محقق شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


۴۴ درصد برنامه هدفگذاری در حوزه صادرات کالا گیلان محقق شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، ارسلان زارع پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی گیلان در سالن الغدیر استانداری از رشد ۴۵ درصدی ارزش صادرات استان طی شش ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: ۶۰۰ میلیون دلار برای صادرات غیرنفتی در سال جاری هدف گذاری شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۵۰۰ میلیون دلار هدفگذاری شده بود که در پایان با تلاش بخش خصوصی و فعالان حوزه تجارت بیش از این میزان انجام شده، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مشکل در صادرات کالا در حال حاضر ۴۴ درصد برنامه هدفگذاری شده اجرایی شده است.

استاندار گیلان با اشاره به همسایگی این استان با کشورهای حاشیه خزر و همچنین ظرفیت بازار اوراسیا به ویژه کشور روسیه، گفت: صادرات محصولات کشاورزی، معدنی و ساختمانی موفقیت آمیز بوده و نیازمند افزایش ظرفیت‌ها هستیم.

زارع با بیان اینکه برای حضوری موفق در این زمینه تکمیل زیرساخت‌ها حائز اهمیت بوده که این موضوع در اولویت برنامه‌های دولت قرار گرفته است، ادامه داد: تکمیل کریدور شمال – جنوب از طریق اتصال ریلی از رشت تا بندر کاسپین و آستارا یکی از این برنامه‌ها است که دولت با جدیت به دنبال تحقق این موضوع است.

وی همچنین به نقش فعالیت‌های بخش خصوصی در اقتصاد کشور اشاره و تأکید کرد: افزایش کیفیت محصولات، فراهم سازی فرصت‌های رقابتی و معرفی محصولات مورد مصرف در بازارهای جهانی باید در دستور کار قرار گیرد.

زارع از سازمان جهاد کشاورزی گیلان خواست برای تقویت و گسترش تولید محصولات کشاورزی اقدامات لازم را انجام دهد، تصریح کرد: درجه بندی و دسته بندی محصولات در جهت افزایش صادرات محصولات کشاورزی بسیار تأثیرگذار است.

استاندار گیلان با اشاره به ابلاغ بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی امسال از سوی معاون اول رئیس جمهور، افزود: احداث پایانه گل و گیاه جهت افزایش صادرات ضروری است.

زارع خواستار افزایش و تقویت امکانات محدوده خدمات دو گمرک انزلی و آستارا به ویژه در حوزه کشاورزی شد و اظهار کرد: توجه به ظرفیت‌های ذخیره سازی و صنایع تبدیلی برای کسب ارزش افزوده کالاهای صادراتی نقش مهمی دارد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوز۴۴ درصد برنامه هدفگذاری در حوزه صادرات کالا گیلان محقق شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.