قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
۳.۵ درصدی تولیدات بخش کشاورزی کشور در گیلان انجام می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

۳.۵ درصدی تولیدات بخش کشاورزی کشور در گیلان انجام می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، علی درجانی سه شنبه در جلسه شورای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان در سالن جلسات جهاد سازمان استان، اظهار کرد: گیلان استانی کشاورزی است که گردشگری آن نیز بر پایه کشاورزی استوار است.

وی با بیان اینکه توسعه در هر بعدی در استان گیلان باید خود را بخش کشاورزی هماهنگ کند، افزود: ۲۸ درصد اشتغال و ۴۸ درصد اقتصاد استان گیلان بر پایه کشاورزی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در ادامه با اشاره به تولید برنج در این استان به عنوان یکی از محصولات استراتژیک، گفت: گردش مالی در تولید برنج گیلان ۱۵ هزار میلیارد تومان بوده که معادل گردش مالی تولید گندم در ۲۰ استان کشور است.

وی با بیان اینکه گیلان کمتر از ۰.۹ درصد خاک کشور را دارد و با اشاره به اینکه بیش از ۳.۵ درصدی تولیدات و بیش از ۸ درصد بهره برداری بخش کشاورزی کشور مربوط به استان گیلان است، تصریح کرد: یکی از سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی ورود دانش به مزرعه به منظور توسعه، تولید و حفظ امنیت غذایی است.

درجانی در ادامه با اشاره به تولید بیش از ۷۰ نوع محصول کشاورزی در استان گیلان، بیان کرد: سرمایه گذاری و دانش به عنوان دو راهبرد نظام مهندسی کشاورزی کشور بوده که باید به آن توجه ویژه ای شود.

وی با بیان اینکه ورود دانش به مزرعه یکی از چالش‌های بخش کشاورزی است، افزود: ارتقای دانش در هکتار سبب پیشرفت در بخش کشاورزی خواهد شد.

۳.۵ درصدی تولیدات بخش کشاورزی کشور در گیلان انجام می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۲۶ ۲۳:۵۴:۰۵

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.