قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
۳۵۰۰ واحد مسکونی فرسوده استان برای بازسازی به بانک معرفی شدند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

۳۵۰۰ واحد مسکونی فرسوده استان برای بازسازی به بانک معرفی شدند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


۳۵۰۰ واحد مسکونی فرسوده استان برای بازسازی به بانک معرفی شدند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، مهدی اسحقی نژاد، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اعتبار ۴۷۷ میلیارد ریالی استان در سال گذشته برای بازآفرینی سکونتگاه‌های غیررسمی افزود: تسهیلات بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده با سود ۹ درصد اعطا می‌شود و برای هر واحد مسکونی در تبریز و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرهای استان ۴۰ میلیون تومان تسهیلات اختصاص می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه پرداخت این تسهیلات با این میزان سود از آبان سال ۹۷ در استان شروع شده است و قبل از آن با سود ۱۸ درصد پرداخت می‌شد، اظهار داشت: با توجه به آمار پایین ساخت و ساز طی سال‌های گذشته، ساکنان بافت‌های فرسوده استان از این طرح استقبال نکردند، ولی با توجه به رونق ساخت و ساز در سال جاری پیش بینی می‌شود استقبال از آن افزایش یابد.

معاون بازآفرینی، مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: ساکنان محلات قدیمی و بافت‌های فرسوده برای بازسازی و نوسازی ساختمان‌های خود می‌توانند به شهرداری مراجعه و پس از اخذ پروانه ساخت مشخصات خود را در سامانه بافت فرسوده ثبت کنند.

اسحقی نژاد، ادامه داد: متقاضیان پس از اخذ کد رهگیری از سامانه باید به ادارات راه و شهرسازی شهرستان‌ها مراجعه کنند تا از طریق آنها برای دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی شوند.

وی یادآوری کرد: هم اکنون حدود ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار بافت فرسوده در استان وجود دارد که حدود یک میلیون نفر جمعیت و ۳ هزار و ۶۰۰ سکونتگاه غیررسمی وجود دارد که حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت در آنها سکونت دارند.

معاون بازآفرینی، مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: با احتساب این آمارها حدود ۹ هزار و ۴۰۰ هکتار بافت ناکارآمد شهری در استان وجود دارد که جمعیت ۱.۵ میلیون نفری را در خود جای داده است.

اسحقی نژاد، افزود: در شهر تبریز نیز ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار بافت فرسوده با جمعیت ساکن ۵۰۰ هزار نفر و ۲ هزار هکتار سکونتگاه غیررسمی با جمعیت ساکن ۴۰۰ هزار نفری وجود دارد که در مجموع ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار بافت ناکارآمد دارد که حدود ۹۰۰ هزار نفر در آن سکونت دارند.

وی با اشاره به اینکه طرح بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد از راه‌های مختلف مانند نصب بنر به مردم اطلاع رسانی شده است، یادآوری کرد: متقاضیان می‌توانند علاوه بر تسهیلات این طرح از سایر تسهیلات بانک مسکن نیز برای بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی خود برخوردار شوند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوز۳۵۰۰ واحد مسکونی فرسوده استان برای بازسازی به بانک معرفی شدند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.