قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
۳۱ هزار تن واردات چوب در مازندران انجام شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

۳۱ هزار تن واردات چوب در مازندران انجام شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


۳۱ هزار تن واردات چوب در مازندران انجام شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، حسن خیریان پور گفت: برای صیانت از جنگل و حفظ تولید بالغ بر ۲۳۶ واحد سلولزی و چوب و کاغذ مازندران با حدود ۹,۰۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و با اشتغال مستقیم ۱۰ هزار نفر، ضرورت ایجاب می‌کند با حفظ تمهیدات و ملاحظات قرنطینه‌ای برای کوتاه مدت با استفاده از ظرفیت بندر امیرآباد نسبت به واردات چوب با پوست هماهنگی و اقدام شود. البته باید برای دراز مدت با توسعه زراعت چوب مشکل تأمین مواد اولیه این کارخانجات اقدامات شود که در مازندران امسال حدود چهار هزار هکتار زراعت چوب برنامه ریزی شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران در این جلسه تصریح کرد: حدود ۶۵ درصد کاغذ چاپ و تحریر و روزنامه، ۴۰ درصد mdf و ۳۰ درصد نئوپان کشور در مازندران تولید می‌شود که با توجه به قانون برنامه ششم و اجرای طرح تنفس جنگل، این واحدها ضرورتاً باید چوب مورد نیاز خود را از محل واردات چوب و یا از محل زراعت چوب و یا چوب‌های باغی تأمین کنند.

وی افزود: در این خصوص باید برنامه ریزی دقیقی صورت پذیرد که بندر امیرآباد به جهت موقعیت ویژه و ظرفیت‌های بندری و اتصال به ریل کشور (رورو ریلی) برای واردات چوب با پوست و ایجاد پایانه چوب مناسب است.

خیریانپور تصریح کرد: در سال ۱۳۹۸ حدود ۶۲ هزار تن چوب به ارزش ۲۰ میلیون و ۷۷۱ هزار دلار و در ۵ ماهه سال ۱۳۹۹ نیز بالغ بر ۳۱ هزار تن چوب به ارزش ۱۰ میلیون و ۵۸۴ دلار از طریق بنادر نوشهر و امیرآباد وارد شده که اگر واردات چوب با پوست و با ملاحظات و رعایت استانداردهای قرنطینه‌ای انجام شود هزینه و قیمت آن به مراتب کمتر خواهد شد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوز۳۱ هزار تن واردات چوب در مازندران انجام شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.