قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
۳۱۰۰ گروه جهادی در استان فارس مشغول به خدمات رسانی هستند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

۳۱۰۰ گروه جهادی در استان فارس مشغول به خدمات رسانی هستند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


۳۱۰۰ گروه جهادی در استان فارس مشغول به خدمات رسانی هستند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

سیدمجتبی سرور زاده در گفتگو با اقطاع نیوز، با اشاره به اینکه گروه‌های جهادی در استان فارس در تمامی زمینه‌ها مشغول فعالیت هستند گفت: گروه‌های جهادی بر اساس گروه‌های محله محور و جغرافیا محور فعالیت‌های مختلفی در زمینه محرومیت زدایی و کمک به عموم مردم را انجام می‌دهند.

سرور زاده با بیان اینکه گروه‌های محله محور تنها در حوزه محله اسکان خود فعالیت می‌کنند، افزود: علاوه بر گروه‌های محله محور دیگر گروه‌های جهادی جغرافیا محور در تمامی مناطق و بخش‌های استان مشغول فعالیت هستند.

وی در خصوص فعالیت‌های این گروه‌ها در مدت اخیر یادآور شد: با توجه به شیوع کرونا اولویت فعالیت گروه‌ها در زمینه جمع آوری کمک‌های مردمی مومنانه در بحث ضرر و زیان کسب و کار، مشکلات معیشتی، نگهداری از افراد بیمار یا دارای آسیب‌های جسمی است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر فارس با اشاره به شاخص فعالیت‌های دوران کرونا نیز افزود: بیشترین مشکلات در این دوران مشکلات معیشتی افراد و کسب و کارها بوده و همچنین خانواده و افرادی که به دلیل بیماری توانایی فعالیت ندارند و گروه‌های جهادی در این زمینه یاری رسان آنها بوده‌اند.

سرور زاده با بیان اینکه بخشی از گروه‌های جهادی نیز در زمینه تهیه مواد مورد نیاز بیمارستانها و یا کمک به تجهیز مراکز درمانی فعالیت می‌کنند، افزود: شاخصه فعالیت گروه‌های جهادی محرومیت زدایی، اشتغال زایی، تأسیس صندوق‌های قرض الحسنه، زیبا سازی و تجهیز مدارس و مساجد بوده است.

وی با اشاره به اینکه گروه‌های جهادی در زمینه اطفای حریق آتش سوزی منابع طبیعی نیز یاری رسان بوده‌اند، گفت: در حوادث آتش سوزی در کوه‌های رستم، نور آباد و کازرون و آتش سوزی‌های اخیر نیروهای جهادی به کمک سایر نیروها در زمینه اطفای حریق فعالیت شایانی داشتند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر فارس با بیان اینکه ۱۸۰۰ گروه جهادی ثبت شده در سامانه در کنار ۱۳۰۰ گروه محله محور در استان فارس مشغول فعالیت هستند، گفت: فعالیت‌های مختلفی در شیراز و شهر ستانها توسط این گروه‌ها انجام شده که از آن جمله می‌توان به تجهیز مدارس و مساجد، آب رسانی و کانال کشی و ساخت قنوات و زمین‌های ورزشی در شهرستانهای فسا، جهرم، داراب، بوانات و کوهچنار اشاره کرد.

سرور زاده با بیان اینکه فعالیت این گروه‌ها در مناطق مختلف شیراز هم ادامه دارد افزود: فعالیت‌های مختلفی توسط گروه‌های جهادی در محله‌های سلطان آباد، سنگ سیاه، بیات، منطقه گویم، قصر قمشه و اکبر آباد صورت گرفته است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر فارس در خصوص چگونگی دریافت کمک‌های مردمی نیز گفت: مردم و شهروندان می‌توانند کمک‌های مومنانه خود را به تمام پایگاه‌های مقاومت در استان، مراکز بسیج سازندگی و سپاه فجر اهدا کنند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوز۳۱۰۰ گروه جهادی در استان فارس مشغول به خدمات رسانی هستند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.