قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
استخراج ۵ میلیون تن مواد معدنی از معدن دو کوهک شیراز - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

۳۰ میلیارد تومان اعتبار جهت حفاظت و اکتشاف معدن آلبلاغ اسفراین – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


۳۰ میلیارد تومان اعتبار جهت حفاظت و اکتشاف معدن آلبلاغ اسفراین – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، خداداد غریب پور ظهر امروز در شورای معادن خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: رویکرد وزارت صنعت. معدن و تجارت توسعه معادن است و در این راستا خواسته‌های به حق خراسان شمالی را پاسخ می‌دهیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اعلام مشکلات فراوان در حوزه بودجه کشور، گفت: با تمام این مشکلات، معادن کشور به وسعت ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار کیلومتر مربع در حال اکتشاف و بهره برداری هستند که سهم خراسان شمالی ۶ هزار کیلومتر مربع است.

وی با اشاره به فعال بودن معادن در بازار سرمایه افزود: ۲۲ درصد بازار سرمایه را معادن و صنایع معدنی تشکیل داده‌اند.

غریب پور با تاکید بر ظرفیت بالای خراسان شمالی در حوزه معادن گفت: کارخانه آلومینا جاجرم در این حوزه فعالیت مناسب دارد که طرح‌های توسعه آن مورد بحث قرار خواهد گرفت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه به ظرفیت بالای معدن آلبلاغ اسفراین اشاره داشت و تصریح کرد: تاکنون ۳۴ تونل غیر مجاز این منطقه مسدود شده و پاک سازی هایی انجام گرفته است.

وی افزود: به منظور حفاظت از این معدن ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و برای اکتشاف ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌ایم اما به دلیل سختی عبور و مرور به منطقه در مناقصه کسی حاضر نشد و از این رو مناقصه را تمدید کردیم.

غریب پور ادامه داد: در فاز اول شناسایی آلبلاغ ۳۰۰ نمونه برداشت و به آزمایشگاه ارسال شده است زیرا فعالیت‌های معدنی کار دقیق علمی می‌خواهد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوز۳۰ میلیارد تومان اعتبار جهت حفاظت و اکتشاف معدن آلبلاغ اسفراین – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.