قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
آتش‌سوزی مراتع کمبودها را نمایان کرد/ امکانات ضعیف در استان بوشهر - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

۲ بالگرد در جریان آتش سوزی کوه خائیز در حال آبپاشی هستند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


سرهنگ عزیز قلاوند در گفت‌وگو با اقطاع نیوز اظهار کرد: آتش‌سوزی از روز پنجشنبه در کوه خائیز در منطقه تنگ شیخ شهرستان بهبهان شروع شده بود و امروز هم دو فروند به صورت مستمر در حال آب‌پاشی است؛ طی این روزها هلی بُرن نیروهای کمکی نیز انجام شده است.

وی به اعزام نیروها از دیگر شهرهای خوزستان به سمت شهرستان بهبهان اشاره کرد و افزود: نیروهای متخصص بسیاری از شهرستان‌های هم‌جوار با تجهیزات کامل برای اطفای حریق جنگل‌های خائیز بهبهان اعزام شده‌اند.

فرمانده یگان منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان تصریح کرد: باد شدید موجب شعله‌ور شدن مجدد آتش‌سوزی شده در کوه خائیز در منطقه تنگ شیخ شهرستان بهبهان شده و درختان و جانوران نیز از این آتش‌سوزی تلف شده‌اند همچنین پوشش آن بیشتر بوته‌ای و علوفه‌ای است ولی از ارتفاعات خائیز تا پایین‌دست کوه هنگام بررسی هیچ جانور تلف شده‌ای را مشاهده نکردیم.

قلاوند با اشاره به اینکه حفاظت از این جنگل‌های آتش گرفته بر عهده محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد است، بیان کرد: از نظر وظایف سازمانی شاید برعهده آنها باشد ولی هنگام آتش‌سوزی منابع طبیعی تمامی توان این سازمان در کشور بسیج می‌شود تا نسبت به اطفای حریق اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه از منابع طبیعی شهرستان‌ها بیش از ۵۰ نفر در این عرصه فعالیت دارند، عنوان کرد: نیروهای بسیاری هم از ارتش، سپاه و بسیج برای اطفای حریق در کوه خائیز در منطقه تنگ شیخ شهرستان بهبهان اعزام شده‌اند که از آنها نیز کمال تقدیر و تشکر را داریم.

فرمانده یگان منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان نسبت به اطفای حریق در کوه خائیز در منطقه تنگ شیخ شهرستان بهبهان تا عصر امروز ابراز امیدواری کرد و گفت: آتش‌سوزی در حوزه ما به صورت «نقطه‌ای» هست و در حال حاضر امکان اعلام میزان تخریب وجود ندارد.


۲ بالگرد در جریان آتش سوزی کوه خائیز در حال آبپاشی هستند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۳:۴۸:۰۵

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.