قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

۲۶۵ پزشک و دندانپزشک در بحث بیمه روستایی استان کرمانشاه فعال هستند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


۲۶۵ پزشک و دندانپزشک در بحث بیمه روستایی استان کرمانشاه فعال هستند

blank

به گزارش اقطاع نیوز، دکتر «ابراهیم شکیبا» عصر پنجشنبه در نشست تخصصی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با مدیران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص نسخه پیچی الکترونیک افزود: هم اکنون ۶۸۹ هزار نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه زیرپوشش بیمه روستایی هستند.

وی اضافه کرد: با مشکلاتی در بحث بیمه روستایی مواجه هستیم و بسیاری از همکاران ما در شرایط بسیار سختی در حال فعالیت و ارایه خدمت هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: پراکندگی جمعیت و مرزی بودن استان و همچنین عدم وجود اینترنت در برخی روستاها و افزایش قیمت مکمل های دارویی از جمله مسایلی است که با آن مواجه هستیم.

شکیبا افزود: با تلاش های صورت گرفته ۴۰۰ روستا زیرپوشش اینترنت قرار گرفت اما هنوز تعداد زیادی از روستاها در استان اینترنت ندارند و برای ثبت اقدامات و خدمات در سامانه با مشکل مواجه هستند.

نسخ باید یکپارچه‌سازی شود

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در این نشست گفت: هم اکنون نسخه ها به ۲ صورت کاغذی و الکترونیکی به داروخانه ها تحویل می شود و باید نسخ یکپارچه‌سازی شود.

دکتر «قباد محمدی» افزود: در بیمه سلامت در راستای الکترونیکی شدن نسخ اقدامات خوبی انجام شده و مشکلاتی که در داروخانه‌های خصوصی با بیمه شدگان سلامت وجود دارد بسیار کمتر از بیمه های دیگر است.

وی اظهار داشت: نرم افزارهای نسخه نویسی الکترونیکی باید ارتقا پیدا کند تا دارو در کوتاه ترین زمان ممکن در داروخانه تحویل بیمار شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: دستور پزشک باید دقیق در نسخه ثبت شود و در صورت ثبت دستور اشتباه قابلیت اصلاح در سامانه وجود داشته باشد و نیز امکان عودت دارو از سوی بیمار به داروخانه فراهم شود.

محمدی در پایان افزود: با اجرای طرح باید به طور میانگین ۵۰ درصد به نیروهای متخصص آشنا به کار با رایانه در هر داروخانه‌ اضافه شود و عملاً هزینه زیادی به داروخانه ها تحمیل خواهد شد. آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوز۲۶۵ پزشک و دندانپزشک در بحث بیمه روستایی استان کرمانشاه فعال هستندنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.