قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

۲۳هزار هکتار اراضی آذربایجان غربی به شبکه آبیاری مدرن مجهز می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


۲۳هزار هکتار اراضی آذربایجان غربی به شبکه آبیاری مدرن مجهز می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

blank

به گزارش اقطاع نیوز، محمدمهدی شهریاری ظهر چهارشنبه در نشست رفع موانع پروژه‌های آب و خاک با بیان اینکه از سال ۹۵ تا به امروز یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد شبکه‌های آبیاری و زهکشی در اراضی استان هزینه شده است، افزود: ۲۳ هزار هکتار اراضی آذربایجان غربی به شبکه آبیاری مدرن مجهز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از مجموع ۵۰ هزار هکتاری که مقرر شده وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو در سطح کشور امسال مجهز به شبکه آبیاری و زهکشی کنند، سهم استان ۲۳ هزار هکتار است افزود: امیدواریم با رفع موانع موجود شاهد بهره برداری از این میزان شبکه آبیاری مدرن در راستای توسعه کشاورزی باشیم.

شهریاری افزود: دولت برای بهبود سیستم آبیاری نوین در برخی استان‌های کشور برنامه ریزی کرده تا ۲۲۷ هزار هکتار را مجهز کند که سهم استان ۶۲ هزار هکتار است. از مجموع ۶۲ هزار هکتار نیز ۷ هزار هکتار به بهره برداری رسیده و مابقی نیز با پیشرفت میانگین ۹۰ درصد در مراحل نهایی قرار دارد.

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: با اتمام پروژه‌های در دست اجرا علاوه بر اینکه برای ۷۰ هزار نفر شغل ایجاد و ۳۳ هزار هکتار از اراضی دیم به آبی تبدیل می‌شود، میزان تولید محصول استان نیز ۷۳۰ هزار تن افزایش خواهد یافت.

شهریاری با تاکید بر اینکه ۲۷ هزار هکتار از مجموع ۶۲ هزار هکتار سهمیه استان در مراحل نهایی قرار دارد مساعد داده است.

وی بر ضرورت تأمین آب پروژه‌های آبیاری اجرا شده نیز تاکید کرد و افزود: اگر آب پروژه‌های اجرا شده و در دست اجرا تأمین و پیش بینی نشود تمام هزینه‌های انجام شده به هدر خواهد رفت، وزارت جهاد و نیرو باید در این زمینه هماهنگ‌تر عمل کنند تا کشاورزان متضرر نشوند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوز۲۳هزار هکتار اراضی آذربایجان غربی به شبکه آبیاری مدرن مجهز می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.