قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
۲۲۵ میلیارد تومان بدهی مالیاتی در خراسان شمالی وجود دارد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

۲۲۵ میلیارد تومان بدهی مالیاتی در خراسان شمالی وجود دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


۲۲۵ میلیارد تومان بدهی مالیاتی در خراسان شمالی وجود دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار، مهر یوسف یعقوبی نژاد عصر امروز در نشست خبری شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی که در محل اداره کل اقتصاد و دارایی خراسان شمالی برگزار شد، اظهار کرد: در استان خراسان شمالی مجموعاً ۲۲۵ میلیارد تومان بدهی مالیاتی معوق با احتساب جریمه‌ها وجود دارد که ۱۲۵ میلیارد آن مربوط به یک شرکت حقوقی بوده که دادگستری استان محکومیت او را صادر کرده است.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی با اشاره به تأمین ۲۷ صدم درصد مالیات کشور از خراسان شمالی بیان کرد: در این آمار جز سه استان آخر کشور هستیم.

وی با تاکید بر اینکه امکان اخذ مالیات از پزشکانی که از کارت خوان نیز استفاده نمی‌کنند وجود دارد افزود: ۶۳ درصد حوزه درمان استان که ۴۰۴ نفر را شامل می‌شود کارت خوان خود را به سامانه امور مالیاتی متصل کرده‌اند اما هر پزشکی که دفترچه بیمه بیمار را قبول کند، می‌توانیم درآمدش را شناسایی کنیم و از او مالیات بگیریم.

یعقوبی نژاد تصریح کرد: معمولاً شرکت‌های بازرگانی بزرگ که مشغول تجارت هستند جز گروه‌هایی هستند که فرار مالیاتی دارند اما در استان ما چنین شرکت‌های کلانی وجود ندارد.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی گفت: با دستورالعمل سازمان امور مالیاتی برای اخذ مالیات گردش حساب‌های بانکی اشخاص بررسی می‌شود و ارتباطی با استفاده و یا عدم استفاده از کارت خوان ندارد.

وی در انتها بیان کرد: طبق قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی، فقط شهرستان بجنورد مشمول این قانون می‌شود لذا به خانه‌هایی که در سال دوم خالی بمانند ۵۰ درصد، سال سوم ۱۰۰ درصد و از سال بعدی ۱۵۰ درصد مالیات تعلق می‌گیرد.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوز۲۲۵ میلیارد تومان بدهی مالیاتی در خراسان شمالی وجود دارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.