قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

۲۰۰ میلیون واکسن تقلبی کرونا در جهان تولید شده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


۲۰۰ میلیون واکسن تقلبی کرونا در جهان تولید شده است

اقطاع نیوز – گروه جامعه: مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به تولید حدود ۲۰۰ میلیون واکسن تقلبی کرونا در دنیا، توصیه کرد مردم فقط از مسیری واکسن را دریافت کنند که وزارت بهداشت اعلام می‌کند.

محمدی علت کُند بودن واردات واکسن را تولید محدود آن در دنیا بیان کرد و گفت که کشورهایی که اکنون به ما واکسن می‌فروشند و واکسن را تولید کردند، ابتدا برای مردم خودشان تزریق می‌کنند و امکان محدودی برای صادرات گذاشتند.

وی افزود: «به طور کلی واکسن در دنیا محدود است و همین میزانی هم که وارد می‌کنیم، با هزار مذاکره و ارتباطات سیاسی، اقتصادی، رفاقتی و … وارد می‌شود».

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از اقطاع نیوز سراسری، حیدر محمدی اول اردیبهشت‌ماه با اشاره به برخی انتقادات مبنی بر روند کُند واردات واکسن کرونا به کشور، بیان کرد: «فرآیند ساخت واکسن، فرآیندی پیچیده و زمان‌بر است. در حال حاضر در کشور خودمان هنوز واکسن کرونا به بهره‌برداری نرسیده است، اما وقتی واکسن کرونا در کشور به بهره‌برداری برسد، انتظار می‌رود که ابتدا برای مردم خودمان واکسن تزریق کنیم و بعد از آن اگر مازاد بر جمعیت واکسن داشتیم، صادر کنیم. در کشورهای دیگر هم به همین صورت است. کشورهایی که اکنون به ما واکسن می‌فروشند، واکسن را تولید کردند و ابتدا برای مردم خودشان تزریق می‌کنند و امکان محدودی هم برای صادرات گذاشتند. به هر حال می‌بینیم که کشورهای تولیدکننده هم هنوز همه‌ی مردم خودشان را به صورت ۱۰۰ درصد واکسینه نکردند. ما هم هر زمان که واکسن کرونای داخلی‌مان را تولید کنیم تا زمانی که مردم خودمان را واکسینه نکنیم، اجازه‌ی صادرات به کسی نمی‌دهیم. هرچند که برخی کشورها همزمان با تولید، صادرات هم انجام می‌دهند که به ما هم می‌فروشند».

وی با بیان این‌که بعد از اینکه واکسن‌های ما به تولید برسند، ابتدا مردم خودمان را واکسینه می‌کنیم و سپس وارد برنامه صادرات می‌شویم، تاکید کرد: «علت اینکه اکنون می‌بینید واردات واکسن محدود است، به این دلیل است که به طور کلی واکسن در دنیا محدود است و همین میزانی هم که وارد می‌کنیم، با هزار مذاکره و ارتباطات سیاسی، اقتصادی و رفاقتی و … وارد می‌شود».

محمدی با اشاره به ثبت واکسن‌های کرونایی که وارد کشور می‌شوند، در سامانه تی‌تک، گفت: «کلیه‌ی اطلاعات واکسن‌هایی که وارد کشور شده و تزریق می‌شوند در قسمتی به نام داشبورد که در سامانه‌ی تی‌تک است، وجود دارد و به صورت لحظه‌ای برای همکاران ما قابل مشاهده است که بدانند که در چه منطقه‌ای، چه تعدادی و از چه واکسنی ارائه دادند. چه تعداد واکسن وارد شده، چه تعداد تزریق شده، چه میزان در دوز اول و چه میزان در دوز دوم تزریق شده و در کدام استان، دانشگاه، شهر و کدام منطقه‌ی بهداشت چه میزان و برای کدام کد ملی تزریق شده است. همه‌ی این اطلاعات در سامانه‌ی تی‌تک به ریز ثبت می‌شود».

وی افزود: «بر این اساس اگر واکسنی از سیستم خارج شده و به بازار نشت شود، می‌توان به دقت متوجه شد که از کجا نشت شده و همه‌ی اطلاعاتش مشخص است. البته تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر نشت واکسن کرونا نداشتیم».

محمدی ادامه داد: «سازمان بهداشت جهانی گزارش کرده است که حدود ۲۰۰ میلیون واکسن فیک و تقلبی متاسفانه تولید شده و دارد فروخته می‌شود. در ایران هم متاسفانه به اسم واکسن کرونا ارقام بسیار بالایی از مردم طلب می‌کنند، اما توصیه‌ی ما به مردم این است که فقط از همان مسیری واکسن را دریافت کنند که وزارت بهداشت اعلام می‌کند».

وی تاکید کرد: «در حال حاضر وزارت بهداشت واکسیناسیون را فقط از طریق مراکز بهداشت و درمانی و به صورت رایگان انجام می‌دهد. بنابراین اگر کسی گفت که واکسن کرونا می‌فروشم، مردم مطمئن باشند که واکسنش تقلبی است. مگر این‌که ما خودمان رسما اعلام کنیم که فلان جا واکسن را عرضه می‌کند». /پ۲۰۰ میلیون واکسن تقلبی کرونا در جهان تولید شده استنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.