قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

۱.۲ میلیون تن کالا از آذربایجان غربی به خارج از کشور صادر شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


۱.۲ میلیون تن کالا از آذربایجان غربی به خارج از کشور صادر شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

blank

توحید آذربد در گفتگو با اقطاع نیوز با بیان اینکه ارزش این صادرات دو میلیارد و ۹۹۷ میلیون دلار برآور می‌شود، افزود: این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش ۶۲ درصد و از نظر وزنی یک درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه صادرات سایر گمرکات از مرزهای این استان نیز از لحاظ دلاری ۸۵ درصد رشد دارد، افزود: ۴ میلیون و۷۴۰ هزار و ۱۵۳ تن کالا به ارزش ۹ میلیارد و ۸۹۲ میلیون دلار از طریق گمرکات مرزی استان از کشور خارج شده است.

آذربد با بیان اینکه گمرک تمرچین پیرانشهر بیشترین سهم صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص داده است، اضافه کرد: در این مدت بیش از ۳۶۶ هزار و ۷۶۹ تن کالای وارداتی به ارزش بیش از ۷۱۹ میلیون دلار از طریق گمرکات استان به کشور وارد و ترخیص شده است.

ناظر گمرکات آذربایجان غربی با بیان اینکه این میزان در مقایسه با پارسال از نظر ارزش دلاری ۱۵ درصد و از نظر وزنی ۳۷ درصد کاهش داشته است، افزود: همچنین در همین مدت، میزان ترانزیت خارجی بیش از یک میلیون و ۶۷۶ هزار و ۵۸۲ تن به ارزش چهار میلیارد و ۴۴۹ میلیون دلار بود که نسبت به سال گذشته از لحاظ وزنی ۶ درصد کاهش و از نظر ارزش دلاری ۱۶ درصد کاهش داشت.

وی در با اشاره به اینکه ۳۹۵ هزار ۳۷۶ نفر از گمرکات استان تردد داشته اند خاطر نشان کرد: میانگین تردد روزانه از مرزهای استان ۱ هزار و ۴۶۴ نفر است که این آمار در سال گذشته روزانه ۱۶ هزار و ۲۵۰ نفر بوده است. و ۹۱ درصد نسبت به سال گذشته کاهش نشان می‌دهد.

ناظر گمرکات آذربایجان غربی همچنین عنوان کرد: درآمد وصولی گمرکات استان در طول سال گذشته بیش از ۵ تیلیارد ریال بوده که در مقایسه با مدت مشابه ۱۴ درصد کاهش داشته او مقدار ۶۳ فقره ضمانت نامه بانکی با ارزش ۳۳ هزار میلیون ریال اخذ شده است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوز۱.۲ میلیون تن کالا از آذربایجان غربی به خارج از کشور صادر شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.