قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
۱۶ وقف جدید در استان زنجان ثبت شده است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

۱۶ وقف جدید در استان زنجان ثبت شده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


۱۶ وقف جدید در استان زنجان ثبت شده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، حجت‌الاسلام مختار کرمی ظهر پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل اوقاف زنجان، گفت: وظیفه اصلی اوقاف حفظ و نگهداری موقوفات است و باید فرهنگ وقف در جامعه تقویت شود.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها نقش بسیار مهمی در ترویج فرهنگ وقف دارند، اظهار کرد: رسانه‌ها در راستای تحقق ماموریت‌های اوقاف نقش بسیار مهمی دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان، گفت: برای نگهداری موقوفات برای بهره‌وری بیشتر و سرمایه‌گذاری در این حوزه از اهداف مهم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان است.

کرمی، به وقف‌های ثبت شده دراستان زنجان طی ۶ ماهه سالجاری اشاره کرد و گفت: طی این بازه زمانی ۱۶ وقف دراستان ثبت شده که ۵۰ درصد موقوفات در حوزه سید الهشدا و فقرا و حوزه درمان می‌باشد و ۱۸ درصد موقوفات در حوزه دارو درمان است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه از وجود ۳۱ هزار رقبه در استان خبر داد و گفت: همچنین ۱۳۲ امامزاده در استان وجود دارد، ادامه داد: ۱۸ درصد موقوفات در حوزه دارو و درمان و ۵۰ درصد در بحث عزاداری برای امام حسین (ع) و بقیه نیز مربوط به خیرات و مبرات است.

وی با اشاره به اینکه نیاز استان موقوفات جدید در حوزه اجتماعی است، تصریح کرد: امروز یکی از نیازهای جدی اوقاف کمک به زندانیان و مشارکت در این حوزه است.

کرمی با بیان اینکه رسانه‌ها وظیفه مبارزه با تبعیض و ظلم و فساد را دارند و باید از این ظرفیت استفاده شود، گفت: وظیفه اصلی اوقاف حفظ و نگهداری موقوفات است و نگهداری موقوفات برای بهره‌وری بیشتر و سرمایه‌گذاری در این حوزه از دیگر اهداف اوقاف به عنوان متولی امر است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه برخی از انسان‌های غافل موقوفه‌خواری می‌کنند، گفت: در مقابل برخی هم پیگیر احقاق موقوفات هستند و با توجه به وجود یک اداره تخصصی ما اجازه این موقوف خواری را نخواهیم داد.

کرمی با بیان اینکه موقوفات بر اساس نیات واقفین هزینه می‌شود، تاکید کرد: واقف هر نیتی که داشته باشد هزینه همان مورد می‌شود و خلاف آن عمل نمی‌کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان، از وجود ۳۱ هزار رقبه در استان خبر داد و گفت: ۱۳۲ امامزاده در استان وجود دارد.

کرمی پیگیری لازم در این باره نیز انجام می‌شود و درخواست ما این است که ادارات و نهادها با تعامل اموال اوقاف را برگردانند، افزود: مطالبات اوقاف از ادارات بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان است و کارهای حقوقی این مطالبات نیز انجام شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان افزود: مطالبات اوقاف از اشخاص حقیقی و حقوقی نیز ۴ میلیارد تومان است و ما پیگیر وصول این مطالبات نیز هستیم.

کرمی با تاکید بر لزوم فرهنگسازی در زمینه وقف، ادامه داد: با بیان اینکه هنوز دیدگاه واقفین در ارتباط با وقف و موقوفات تغییر نکرده است و انجام وقف باید طبق نیازهای روز انجام شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از تشکیل ۴۷۰ پرونده قضایی برای احیای حقوق موقوفات خبر داد و گفت: تقاضای ما این است که اشخاص حقوق موقوفات را پرداخت کنند.

کرمی از برگزاری ۳۵ نشست حقوقی خبر داد و گفت: این اقدام نیز به منظور احیای حقوق موقوفات انجام شده است.

وی، با اشاره به اینکه برخی از انسان‌های غافل موقوفه‌خواری می‌کنند، گفت: در مقابل برخی هم پیگیر احقاق موقوفات هستند و یک اداره تخصصی با این کار برخورد می‌کند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوز۱۶ وقف جدید در استان زنجان ثبت شده است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.