قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
۱۴ شهرستان خراسان رضوی در وضعیت قرمز/ محدودیت‌ها را رعایت کنیم - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

۱۴ شهرستان خراسان رضوی در وضعیت قرمز/ محدودیت‌ها را رعایت کنیم – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


۱۴ شهرستان خراسان رضوی در وضعیت قرمز/ محدودیت‌ها را رعایت کنیم – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

اقطاع نیوز – گروه استان‌ها: طرح محدودیت‌های کرونایی امروز و با آغاز آذرماه در خراسان رضوی همزمان با سراسر کشور شروع شد و با توجه به رنگ بندی‌های صورت گرفته شهرها به سه رنگ قرمز، نارنجی و زرد تقسیم بندی شده‌اند و بر همین اساس ورود افراد به شهرهای قرمز و نارنجی با اعمال جریمه همراه خواهد بود.

به‌دنبال افزایش قابل‌توجه مبتلایان کووید -۱۹ و بالا رفتن شمار قربانیان این ویروس در کشور، ستاد ملی مقابله با کرونا، محدودیت‌های گسترده‌تری را برای مهار ویروس‌کرونا در نظر گرفت.

در حالی محدودیت‌ها از امروز در خراسان رضوی اجرایی می‌شود که هم اکنون ۴۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان خراسان رضوی بستری هستند.

در حال حاضر بیش از ۲ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌های این استان بستری هستند که یک پنجم آن‌ها در بخش‌های مراقبت ویژه تحت درمان قرار دارند.

در این طرح سه سطح هشدار قرمز، نارنجی و زرد برای شهرها و شهرستان‌ها تعریف شده که در صورت قرار گرفتن یک شهر در سطح هشدار سه یا همان قرمز به‌جز مشاغل خیلی ضروری که مربوط به تهیه مایحتاج ضروری مردم، امنیت و سلامت می‌شود، بقیه مشاغل تعطیل خواهند بود.

در خراسان رضوی که از استان‌های در وضعیت قرمز است، علاوه بر شهر مشهد، شهرستان‌های رشتخوار، بجستان، بردسکن، سبزوار، سرخس، فریمان، قوچان، کاشمر، گناباد، تربت جام، نیشابور، خلیل آباد و خواف نیز در وضعیت قرمز قرار دارند.

دیگر شهرستان‌های، باخرز، بینالود، تایباد، جغتای، جوین، چناران، خوشاب، داورزن، درگز، زاوه، صالح آباد، فیروزه، کلات، کوهسرخ و مه ولات به رنگ نارنجی مشخص شده‌اند.

دبیر ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا خراسان رضوی گفت: در خصوص ممنوعیت تردد و با توجه به وضعیت هر شهرستان، ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در حوزه درون‌شهری و همچنین در حوزه‌های برون‌شهری در محدوده تعیین شده هر شهرستان خودروهای بومی نمی‌توانند از محدوده تعیین شده خارج و خودروهای غیر بومی نیز نمی‌توانند وارد شوند.

حسن جعفری با اشاره به تردد غیر مجاز در سطح شهرها، افزود: مبلغ ۲۰۰ هزار تومان برای تردد در شهرهای زرد، مبلغ ۵۰۰ هزار تومان برای تردد در سطح شهرهای نارنجی و مبلغ یک میلیون تومان برای تردد در شهرهای قرمز جریمه پیش‌بینی شده که پس از گذشت هر ۲۴ ساعت قابلیت تکرار مجدد را دارد.

بر اساس مشاهدات اقطاع نیوز، پاساژها و بازارچه‌ها در اولین روز محدودیت کرونایی در مشهد به دنبال اجرای محدودیت مشاغل مختلف از سوی ستاد مرکزی کرونا پاساژها و بازارچه‌ها در مشهد تعطیل شدند.

بازار مرکزی مشهد و بازار رضا از جمله مشاغلی بودند که به طور کامل تعطیل شدند. همچنین تقریباً در سایر نقاط شهر حدود ۹۰ درصد تعطیلی مشاغل را رعایت کردند.

به دنبال اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا مشاغل درجه ۲، ۳ و ۴ تا ۱۵ آذرماه جاری تعطیل هستند.

دکتر مهدی قلیان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در شرایط قرمز حضور کارکنان دستگاه‌های ارائه دهنده خدمت ضروری تا یک دوم و در سایر ادارات تا دو سوم کاهش می‌یابد.

وی بیان کرد: در شهرستان‌های با وضعیت نارنجی حضور کارکنان در ادارات خدمات دهنده ضروری تا یک سوم و سایر ادارات به میزان یک دوم و در شرایط زرد خدمات ضروری به صورت کامل و سایر ادارات به صورت یک سوم خواهد بود.

blank

قلیان، برگزاری نشست‌ها در ادارات در شهرهای با شرایط قرمز را تا ۱۵ نفر، در شرایط نارنجی تا ۲۰ نفر و شرایط زرد تا ۳۰ نفر با رعایت کامل فاصله گذاری اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی بلامانع دانست.

وی با بیان اینکه تمامی فعالیت‌های آموزشی و مدارس به صورت غیر حضوری و با حضور یک سوم مسئولان سامانه آموزشی است، تصریح کرد: فعالیت مساجد و نماز جمعه در تمامی شهرها با وضعیت قرمز، نارنجی و زرد از ابتدای آذرماه به مدت دو هفته تعطیل است.

برای قطع زنجیره انتقال ویروس همه باید مشارکت کنند. در صورت رعایت و همکاری مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و همچنین مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا امید است تا شاهد کاهش روند شیوع در استان خراسان رضوی باشیم.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوز۱۴ شهرستان خراسان رضوی در وضعیت قرمز/ محدودیت‌ها را رعایت کنیم – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.