قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
۱۱۵ میلیارد تومان تسهیلات آبیاری نوین در کرمان پرداخت شد

۱۱۵ میلیارد تومان تسهیلات آبیاری نوین در کرمان پرداخت شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


محمد کهنوجی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقطاع نیوز افزود: از ۱۱۵ میلیارد تومان تسهیلات پرداختی در سال گذشته، ۸۶ میلیارد تومان توسط دولت به صورت بلاعوض پرداخت شد و ۲۹ میلیارد تومان نیز در قالب تسهیلات ارزان قیمت به متقاضیان اختصاص یافت.

وی بیان کرد: در سال ۹۸ اقدامات بسیار خوبی در حوزه آبیاری تحت فشار در استان صورت گرفته و کرمان یکی از استانهای پیشرو در اجرای طرح سیستم آبیاری نوین است.  

مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی استان کرمان تصریح کرد: تاکنون بالغ بر ۸۵ هزار هکتار از اراضی استان به سامانههای نوین آبیاری مجهز شده و در حال حاضر نیز حدود ۶ هکتار در دست اقدام است.

کهنوجی ادامه داد: در سال ۹۸ با حمایتهای دولت ۶ هزار و ۶۰۲ هکتار به این سیستم تجهیز شده است و خوشبختانه محدودیت اعتباری برای اجرای این سامانه ها وجود ندارد.

وی تاکید کرد: تحول بسیار بزرگی در زمینه بهینه سازی مصرف آب و مقابله با چالشهای کم آبی در مناطق کویری این استان رقم خورده است و امیدواریم با استقبال بهره برداران شاهد عملکرد خوبی در این حوزه و ارتقای بهره وری و بهینه سازی آب کشاورزی باشیم.  

استان کرمان به رغم کم آبی و آب و هوای کویری از مهمترین مناطق کشاورزی کشور محسوب می شود که پسته، خرما،  مرکبات، گردو، بادام، صیفی جات و محصولات جالیزی از مهمترین محصولات این بخش است که به داخل و خارج از کشور صادر می گردد.

حوزه اب کشاورزی کرمان در سالهای گذشته به دلیل کاهش نزولات جوی و برداشت بی رویه آب های زیر زمینی با کاهش محصول و خشک شدن باغات و زمین های زراعی روبرو شده است که این بخش را برای بهره وری بهتر به سمت سیستم های آبیاری نوین هدایت کرده است.


۱۱۵ میلیارد تومان تسهیلات آبیاری نوین در کرمان پرداخت شد:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۷:۲۹:۳۲

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.