قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

۱۱۳هزار تن تولید ماهی در قفس در هرمزگان تولید می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


۱۱۳هزار تن تولید ماهی در قفس در هرمزگان تولید می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

blank

به گزارش اقطاع نیوز، عبدالرسول دریایی با اشاره به اهمیت آبزی پروری در عصر حاضر و همچنین برای نسل‌های آینده گفت: خوشبختانه پرورش ماهی در دریا توانسته به خوبی خواسته‌ها و توقعات آبزی پروری دریایی را برآورده سازد و استان هرمزگان در این زمینه به خوبی گام‌های مستحکمی برداشته است.

وی ساخت، تولید و مونتاژ قفس‌های پرورش ماهی در قفس در هرمزگان که با بهره گیری از دانش و فن آوری های بومی صورت گرفته را مصداق بارز تحقق شعار سال ۱۴۰۰ «تولید؛ مانع زدایی ها، پشیتبانی ها» خواند و گفت: این مهم بدون شک ضمن تسهیل در تولید و رفع وابستگی، از خروج ارز از کشور نیز جلوگیری می‌کند.

دریایی نسل جدید قفس‌های پرورش ماهی ساخته شده در هرمزگان را بهینه‌تر، کارآمد تر و همچنین مطابق با شرایط جوی استان خواند وگفت: استفاده از براکت یا پایه‌های استیل ضد زنگ و همچنین پلی اتلین تقویت شده در این قفس‌ها از ویژگی‌های مهم آن است.

مدیرکل شیلات هرمزگان اظهار داشت: هرمزگان با ظرفیت افزون بر ۱۱۳ هزار تن تولید ماهی در قفس بزرگترین و مهم‌ترین استان شیلاتی کشور از این حیث نیز است.

وی اضافه کرد: بعد از چهار سال توقف توسعه ونصب قفس، به علت تحریم‌ها و عدم امکان واردات به کشوربا کار جهادی و شبانه روزی سه شرکت داخلی با توان کاملاً بومی با حمایت و پشتیبانی صورت گرفته دراستان حال نصب قفسهای دریایی می‌باشند که در گذشته این قفس‌ها صرفاً از خارج کشور وارد می‌شد و هزینه‌های آنها بالا بود پیش بینی می‌شود تا پایان تیرماه حدود ۴۰ قفس جدید به ظرفیت شش هزار تن به ظرفیت‌های تولید ماهی در قفس استان اضافه شود.

دریایی تصریح کرد: راه اندازی طرح‌ها و پروژه‌های شیلاتی در استان هرمزگان باعث ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی، تامین پروتئین دریایی مورد نیاز کشور، کاهش فشار بر ذخایر طبیعی آبزیان، حرکتی خوب در مسیر رشد اقتصاد دریا محور و حرکت در مسیر تامین و حفاظت از امنیت غدایی کشور است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوز۱۱۳هزار تن تولید ماهی در قفس در هرمزگان تولید می شود – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.