قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
۱۰۵ هزار مازندرانی عضو صندوق بیمه اجتماعی هستند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

۱۰۵ هزار مازندرانی عضو صندوق بیمه اجتماعی هستند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، محمد ابراهیمی پیش ازظهر یکشنبه در نشست با خبرنگاران به مناسبت سالروز تشکیل بیمه اجتماعی کشاورزان اظهار داشت: این صندوق زیرمجموعه وزارت تعاون تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه تمامی مشاغل ۲۳۰ گانه کشاورزی و تمامی روستاییان زیرپوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند، گفت: ۵۰ درصد جمعیت استان در روستاها سکونت دارند و این جمعیت با ارائه گواهی سکونت در روستا می‌توانند از مزایای بیمه اجتماعی بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه کشاورزان ساکن در شهرهای کوچک و کشاورزان ساکن غیرروستا تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار خواهند گرفت، گفت: بیمه اجتماعی با یارانه دولت، مشمولان را تحت پوشش قرار می‌دهد.

ابراهیمی یادآور شد: طبق قانون دولت مکلف است، خدمات بیمه اجتماعی، درمانی و غیره را با مشارکت دولت به مشمولان ارائه دهد، از این رو حق بیمه ۱۵ درصد سطوح درآمدی افراد است و بیمه شده سالانه با پرداخت پنج درصد حق بیمه می‌تواند از خدمات بهره مند شود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان مازندران با اظهار اینکه تاکنون بیش از ۱۰۵ هزار خانوار عضو صندوق بیمه اجتماعی هستند، افزود: بیش از پنج هزار خانوار از مستمری‌های بازنشستگی، ازکارافتادگی و مستمری فوت بهره مند شدند.

ابراهیمی یادآور شد: برای اولین بار در تاریخ صندوق برای مستمری بگیران فیش حقوقی تعریف شده است و می‌توانند از خدمات آن بهره مند شوند.

وی ادامه داد: همچنین برای اولین بار، مستمری بگیران و مقرری بگیران در قالب طرح ضیافت رضوی، زائراولی ها به مشهد مقدم اعزام شدند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستاییان وعشایر مازندران، کاهش بیش از ۵۰ درصدی بازه زمانی صدور حکم مستمری را از جمله اقدامات بیان کرد و گفت: با مکانیزه شده امور، از درخواست بیمه شده تا صدور حکم، سه روز زمان می‌برد.

۱۰۵ هزار مازندرانی عضو صندوق بیمه اجتماعی هستند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۲:۴۹:۰۷

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.