قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
گینس 2021

گینس ۲۰۲۱ : از کوتاه‌ترین راننده‌ی اتوبوس تا موتورسواری با سر – اقطاع نیوز | خواندنی ها


گینس ۲۰۲۱ : از کوتاه‌ترین راننده‌ی اتوبوس تا موتورسواری با سر

نخستین رکوردهای گینس ۲۰۲۱ به ثبت رسید. فرانک فاییک هاچِم ساکن شهر هَمپشِر انگلستان برای شغل روزانه‌اش به وسایل خاصی نیاز ندارد و کافی است صندلی‌اش را کمی تنظیم کند. او با قد ۱۳۶.۲ سانتی‌متری‌اش توانسته رکورد گینس میان کوتاه‌ترین راننده‌های اتوبوس را بشکند و هم‌اکنون نیز نامش در این فهرست می‌درخشد.

فرانک فاییک هاچم بیش از دو دهه است که رانندگی می‌کند اما سال ۲۰۱۷ تصمیم گرفت در آزمون رانندگی اتوبوس شرکت کند. تنها کاری که باید انجام می‌داد این بود که صندلی اتوبوس را کمی جابجا کند. هچم پس از بازگشایی ثبت فهرست گینس برای سال ۲۰۲۱ توانست نام خود را با عنوان کوتاه‌ترین راننده اتوبوس جهان به ثبت برساند.

نماینده‌ی رکورد گینس در این مورد گفته است: «فرانک شیفته‌ی این است که با آدم‌های مختلف روبرو شود و بتواند هر روز به جامعه‌اش خدمت کند. او به اینکه راننده‌ی اتوبوس شده است افتخار می‌کند، خصوصاً آنکه در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا، این شغل یکی از مشاغل بسیار مهم جامعه محسوب می‌شود.»

گینس 2021

گینس 2021

از دیگر افرادی که توانسته‌اند نام خود را در کتاب رکورد گینس ۲۰۲۱ به برسانند می‌توان به «مارکو جورج» اشاره کرد، مردی که توانست با رکورد بیشترین سرعت هنگام رانندگی روی موتور را در حالی که با سر روی موتور نشسته به نام خود ثبت کند. او در چنین شرایطی سرعت موتورش را به ۱۲۲.۵۹ کیلومتر بر ساعت رساند.

گینس 2021

لوک رابرتز نیز توانسته است به موش‌های دست‌آموزش بیاموزد که طی سی ثانیه ۲۸ حرکت را با پنجه‌هایشان انجام دهند و ۸ بار نیز از روی حلقه بپرند. آقای رابرتز ساکن واتفورد انگلستان است و طی همین سی ثانیه توانست با دو موش دست‌آموزش به نام‌های فرِدی و فرانکی دو رکورد مرتبط با موش‌های دست‌آموز را بشکند و به نام خود ثبت کند.

این موش‌ها از سه‌ماهگی با آقای رابرتز زندگی می‌کردند و یادگیری این حرکات برای هرکدامشان چیزی حدود شش تا هشت هفته زمان برد.

گینس 2021

از دیگر افراد ساکن سایر نقاط جهان که توانسته‌اند نامشان را در کتاب رکورد گینس ۲۰۲۱ به ثبت برسانند می‌توان به گَری دوشِل، ساکن آمریکا، اشاره کرد که توانست طویل‌ترین زنجیر ساخته‌شده از پوسته‌ی آدامس را به طول ۳۲.۵۵ متر ببافد.

دیگر مطالب خواندنی:

ثروت شان کانری ؛ رکورددار گرانقیمت ترین بازیگر سینما در کتاب گینس چقدر پول دارد؟

ثبت رکورد جدید برای کوتاهترین مرد دنیا از کلمبیا در کتاب گینس

۷ زن شگفت انگیز که رکوردهای عجیب و غریبی در کتاب گینس دارند

 آرشیو خواندنی ها | سرویس خبری اقطاع نیوزگینس ۲۰۲۱ : از کوتاه‌ترین راننده‌ی اتوبوس تا موتورسواری با سرنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.