قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

گزارش پایش امنیت سرمایه گذاری مرکز پژوهشهای مجلس مبانی علمی ندارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


گزارش پایش امنیت سرمایه گذاری مرکز پژوهشهای مجلس مبانی علمی ندارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، حشمت الله عسگری صبح چهارشنبه در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران با انتقاد از گزارش منتشر شده مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش پایش امنیت سرمایه گذاری که از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس منتشر شده است کاملاً غیر تخصصی و غیر کارشناسی می‌باشد.

معاون اقتصادی استاندار تهران مهمترین دلیل آن را پایین بودن تعداد نمونه‌های مورد بررسی در این پژوهش دانست و افزود در سطح کشور بیش از ۴ میلیون واحد تولیدی، توزیعی و صنفی وجود دارد و این در حالی است که نمونه‌های مورد بررسی در گزارش مذکور تنها ۶ هزار و ۸۰۰ مورد می‌باشد که اصلاً پذیرفتنی نیست و نتایج مبتنی بر این میزان نمونه کاملاً تورش دار و توأم با خطای غیر قابل پذیرش است و علاوه بر این شاخص‌های مورد استفاده در این بررسی غیراستاندارد و غیر قابل استناد می‌باشد.

عسگری با انتقاد از نتایج این بررسی که استان تهران را ناامن‌ترین استان کشور از حیث سرمایه گذاری معرفی کرده گفت واقعیت قضیه این است که استان تهران تنها استانی است که به دلیل تقاضای وافر سرمایه گذاری زمین‌های داخل شهرک‌های صنعتی آن از طریق مزایده واگذار می‌شود و شهرک‌های تازه تأسیس آن در کمتر از یک ماه واگذار می‌شوند.

وی همچنین اضافه کرد: که در طول ۱۰ ماه گذشته علیرغم شرایط تحریم و کرونا جواز ساخت فعالیت‌های سرمایه گذاری بخش صنعت بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته است و در سایر بخش‌ها از جمله کشاورزی و گردشگری نیز رشد ۳۵ درصدی داشته‌ایم. حال سوال اینجاست که در استانی که تا این اندازه ناامن جلوه داده شده سرمایه گذاران با اشتیاق ورود نمایند؟ پس منطق سرمایه گذاران کجا می‌رود؟ یعنی سرمایه گذاران به این موضوع مهم کم توجه اند؟

معاون اقتصادی استاندار تهران در ادامه گفت: نکته بسیار مهم این است که این گزارش کاملاً تخصصی باید توسط دستگاه تخصصی یعنی وزارت اقتصاد یا اتاق بازرگانی کشور تنظیم و منتشر شود نه دستگاه غیر تخصصی.

عسگری در پایان گفت: انتظار می‌رود در تدوین گزارشات تخصصی آتی توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی از جامعه علمی کشور و نهاده‌های تخصصی کمک گرفته شود.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزگزارش پایش امنیت سرمایه گذاری مرکز پژوهشهای مجلس مبانی علمی ندارد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.