قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

گره زدن حل مشکلات به برجام اشتباه بود/ تکیه بر فرصت‌های داخلی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


گره زدن حل مشکلات به برجام اشتباه بود/ تکیه بر فرصت‌های داخلی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، آیت الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس در حرم مطهر رضوی با اشاره به اعلام شعار سال ۱۴۰۰ توسط مقام معظم رهبری، اظهار کرد: مقام معظم رهبری طبق معمول همه ساله شعار سال را با عنوان تولید؛ پشتیبانی و مانع‌زدایی تعیین کرده‌اند، این شعار سال در تابلوها و شعارهای تلویزیونی در همه جا نوشته می‌شود و سخنرانان نیز آن را به زبان می‌آورند، اما امسال مسئولان به جای تکرار این شعار در سربرگ نامه‌ها باید برنامه خود را در این زمینه و برای تحقق شعار سال ارائه کنند.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه امسال در فرمایشات مقام معظم رهبری سه نکته بود که نشان از یک گلایه و شکایت از وضع امروز جامعه ما بود، بیان کرد: این سه نکته را بایستی مورد توجه قرار دهیم، نکته اول این بود که اقتصاد ایران را به تحریم گره نزنید، در اینکه اقتصاد به تحریم گره زده شود معطلی و سردرگمی و بلاتکلیفی ایجاد می‌شود، خودمان باید حرکت کنیم و اثر تحریم را از بین ببریم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: چندین سال است که مسئولان اقتصاد را به برجام گره زده و از فرصت‌های داخلی صرفنظر کرده‌اند، از همین‌رو شاهد این هستیم که وضع اقتصاد و معیشت مردم بدتر شده است، چرخ سانتریفیوژ می‌چرخد اما چرخ زندگی مردم پشت صف مرغ و روغن می‌چرخد.

وی افزود: اگر مرغ و روغن نبود گفته می‌شد نداریم اما در تلویزیون دائماً این محصولات تبلیغ می‌شود پس چرا مردم باید برای تهیه این اقلام در صف بایستند، متأسفانه مدیریت اجرایی مملکت مشکل دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه نکته دوم در فرمایش مقام معظم رهبری این بود که حداکثر استفاده از فضای مجازی برای دلسرد کردن مردم صورت می‌گیرد، گفت: در سایر کشورها فضای مجازی مدیریت می‌شود، اما در کشور ما مدیریت نمی‌شود، متأسفانه فضای مجازی ما برای مردم آزادی ندارد بلکه برای دشمنان ما آزادی دارد، دشمنان را در فضای مجازی خود آزاد کرده‌ایم.

وی افزود: چهار گروه براندازان، استحاله‌طلبان، جریان الحاد و لامذهبی و گروه چهارم که هم طنز، اهانت و ابتذال است فضای مجازی را در اختیار خود گرفته‌اند.

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار کرد: نکته دیگر در فرمایش مقام معظم رهبری تاکید بر اختیارات رئیس جمهور بود، برخی تبلیغ می‌کنند شرکت در انتخابات فایده‌ای ندارد زیرا رئیس جمهور قدرتی ندارد بنابراین انتخابات در ریاست جمهوری در اداره کشور نقشی ندارد، اما مقام معظم رهبری فرمودند عمده اختیارات در اختیار رئیس جمهور است و اختیارات قوه قضائیه و نهادهای نظامی در مقابل اختیارات رئیس جمهور، صفر است زیرا مدیریت اجرایی کشور دست رئیس جمهور است.

امام جمعه مشهد افزود: در برابر ناکارآمدی مدیریت دولت افراد می‌گویند مثلاً قوه قضائیه اجازه نداد یا نهاد نظامی اجازه نداد، اما مقام معظم رهبری فرمودند اختیارات این‌ها در مقابل قدرت رئیس جمهور ناچیز است و کسی نمی‌تواند مزاحم مدیریت اجرایی کشور شود، لذا اگر مشکلی بوده ناشی از سو مدیریت بوده است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزگره زدن حل مشکلات به برجام اشتباه بود/ تکیه بر فرصت‌های داخلی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.