قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
کمک مؤمنانه؛ توزیع 900 بسته غذایی و بهداشتی توسط اوقاف شهرستان بافت بین نیازمندان

کمک مؤمنانه؛ توزیع ۹۰۰ بسته غذایی و بهداشتی توسط اوقاف شهرستان بافت بین نیازمندان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


کمک مؤمنانه؛ توزیع ۹۰۰ بسته غذایی و بهداشتی توسط اوقاف شهرستان بافت بین نیازمندان

محمدرسول‌ کر به مناسبت هفته وقف در گفت‌وگو با اقطاع نیوز در بافت اظهار داشت: سنت حسنه وقف از زمانی که توسط حضرت محمد (ص) در تاریخ صدر اسلام بنا نهاده شده است تا به امروز به‌عنوان احسانی نامیرا و جاودان است و پیشینه‌ای بسیار درخشان در فرهنگ اسلامی و ایرانی داشته است.

سرپرست اداره اوقاف شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه ادامه داد: این اداره ضمن تأکید بر شفاف‌سازی دقیق در زمینهٔ عواید موقوفات و اجرای مو به ‌موی نیات واقفین به‌طور ویژه احیای موقوفات را در دستور کار قرار داده است و بر همین اساس در طول هفت ماه اخیر به موضوعات و مسائل مهمی همچون توجه ویژه به فعالیت‌های بهره‌وری اقتصادی موقوفات، اجرای طرح افق در بستر کارکردهای اجتماعی موقوفات و بقاع متبرکه و اجرای طرح امین موقوفات در راستای مردمی کردن اداره موقوفات پرداخته است.

وی عنوان کرد: در حوزه شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه، بیش از ۱۲۰ موقوفه منفعتی دارای درآمد، ۲۱ بقعه متبرکه شاخص، ۳۰۸ مسجد و ۳ مصلی وجود دارد که می‌تواند به تحقق بخشیدن سیاست‌های سازمان اوقاف کمک شایانی کند.

سرپرست اوقاف شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه خاطرنشان کرد: ازجمله فعالیت‌های انجام‌شده در هفت ماه اول سال می‌توان به توزیع بیش از ۹۰۰ بسته مواد غذایی و بهداشتی در طی پنج مرحله از محل اجرای نیات موقوفات به مبلغ ۸۴ میلیون تومان در بین اقشار آسیب‌دیده از ویروس کرونا اشاره کرد  و اجرای پروژه احداث مرکز فرهنگی قرآنی امامزاده سیدیحیی دولت‌آباد شهرستان ارزوئیه و…برشمرد.

انتهای پیام/۳۳۸۸/ب/ی
آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزکمک مؤمنانه؛ توزیع ۹۰۰ بسته غذایی و بهداشتی توسط اوقاف شهرستان بافت بین نیازمنداننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.