قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
کمبود 197 هزار معلم در آغاز سال تحصیلی جدید :: خبرگزاری خانه ملت

کمبود ۱۹۷ هزار معلم در آغاز سال تحصیلی جدید :: اقطاع نیوز – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


کمبود ۱۹۷ هزار معلم در آغاز سال تحصیلی جدید :: اقطاع نیوز

احمدحسین  فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار  اقطاع نیوز با اشاره به کمبود نیروی آموزشی در وزارت آموزش و پرورش، اظهار کرد: در حال حاضر کشور با کمبود ۱۹۷ هزار معلم برای سال تحصیلی جدید مواجه است.


نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون آموزش مجلس به شکل جدی به موضوع جذب معلم در سراسر کشور ورود کرده است، افزود: این کمبود معلم در حالی است که طی ۴ سال آینده این کمبود نیرو به ۶۲۰ هزار معلم خواهد رسید.


چرا ورودی دانشگاه فرهنگیان از ۲۵ هزار به ۳ هزار نفر کاهش یافت؟


وی تصریح کرد: متأسفانه دولت و آموزش و پرورش بر خلاف سیاست‌‎های کلی و اسناد بالادستی دانشگاه‌ فرهنگیان و تربیت معلم را تعطیل و محدود کرد و دانشگاه فرهنگیانی که باید سالیانه ۲۵ هزار معلم تربیت می‌کرد، این رقم به سه هزار نفر رسید.


فلاحی اضافه کرد: اگر از سال ۹۱ که ورودی‌های دانشگاه فرهنگیان محدود شد، سالیانه ۲۵ هزار معلم تربیت شده بود تا آغاز سال تحصیلی ۹۹، حدود ۲۰۰ هزار معلم تربیت شده بود و امروز با کمبود ۱۹۷ هزار نفری معلم در کشور مواجه نبودیم.


وی، ریشه‌ اصلی مشکلات ایجاد شده در دانشگاه فرهنگیان را عدم جذب دانشجو برای دانشگاه فرهنگیان و تعطیلی دانشگاه تربیت معلم برشمرد و گفت: امروز ضرورت دارد نسبت به جذب حق التدریسی‌های قید شده در قانون تعیین تکلیف نیروهای حق التدریسی اقدام عاجل شود.


سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس یادآور شد: عدم جذب معلم از دانشگاه فرهنگیان موجب پایین آمدن کیفیت آموزش‌ها در کشور شده به طوریکه آموزش و پرورش ما امروز در دنیا رتبه ۱۲ دنیا را به لحاظ کیفیت آموزشی دارد که لازم است در این زمینه تلاش دوچندانی داشته باشیم./


پایان پیامآرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزکمبود ۱۹۷ هزار معلم در آغاز سال تحصیلی جدید :: اقطاع نیوزنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.