قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
کمبود کارگر یکی از مشکلات برداشت پسته در دامغان است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

کمبود کارگر یکی از مشکلات برداشت پسته در دامغان است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، علی‌اصغر مجد ظهر یکشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات باغداران پسته کار دامغان به میزبانی فرمانداری این شهر ضمن بیان اینکه کمبود کارگر یکی از مشکلات برداشت پسته است، ابراز داشت: هنگام برداشت محصول در سطح باغات پسته روزانه به یک هزار و ۵۰۰ تا دو هزار نفر کارگر نیاز است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه پسته محصولی استراتژیک و کم آب برای دامغان شناخته‌شده است لذا سطح کشت این محصول بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ هکتار از اراضی دامغان از زراعت به محصولات باغی به‌ویژه پسته تغییر الگو کشت داده می‌شود.

فرماندار دامغان بابیان اینکه هم‌اکنون سطح زیر کشت پسته در این شهرستان ۱۷ هزار هکتار است، ابراز داشت: تولید و برداشت ۳۰ هزار تن محصول پسته طی سال زراعی جاری پیش‌بینی می‌شود.

مجد ضمن اشاره به کمبود سوخت برای تراکتورهای کشاورزی دامغان، تصریح کرد: برای تراکتورهای کشاورزی دامغان سهمیه سوخت داده شد و همچنین سهمیه سوخت ۴۰۰ دستگاه تراکتور نیز افزایش خواهد یافت.

فرمانده انتظامی دامغان نیز در این جلسه با اشاره به استفاده از اتباع خارجه توسط باغداران، افزود: به‌کارگیری اتباع خارجه غیر مجاز است لذا در صورت مشاهده با کارفرمایان و صاحبان باغات برخورد و اتباع خارجه دستگیر خواهند شد.

سرهنگ سید رضا علوی اضافه کرد: برای امنیت در سطح باغات نیز از نیروهای شرکتی حفاظتی انتظامی استفاده خواهد شد و باغات نیز می‌بایست به دوربین‌های مداربسته مجهز شوند.

کمبود کارگر یکی از مشکلات برداشت پسته در دامغان است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۳:۴۸:۰۶

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.