قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
کمبود معلم در شهرستان‌های فردوس، طبس، بشرویه و سرایان/ لزوم افزایش سهمیه جذب در دانشگاه فرهنگیان :: خبرگزاری خانه ملت

کمبود معلم در شهرستان‌های فردوس، طبس، بشرویه و سرایان/ لزوم افزایش سهمیه جذب در دانشگاه فرهنگیان :: اقطاع نیوز – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


کمبود معلم در شهرستان‌های فردوس، طبس، بشرویه و سرایان/ لزوم افزایش سهمیه جذب در دانشگاه فرهنگیان :: اقطاع نیوز

به گزارش خبرنگار اقطاع نیوز؛ مجید نصیرائی ، نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس و بشرویه و عضو مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی با محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش دیدار و گفتکو کرد.


براساس این گزارش؛ این نماینده مجلس در دوره یازدهم در این دیدار به پتانسیل‌های منطقه غرب استان خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: با اینکه در ۴۲ سال عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی اقداماتی در راستای تحقق اهداف آموزشی انجام شده اما هنوز با ایده‌ال‌های نظام آموزش اسلامی فاصله داریم و در حوزه پرورشی نیاز به کار بسیار بیشتری است که البته آموزش و پرورش بعنوان زیرساخت فرهنگ کشور؛ باید نقشه راه مناسبی داشته باشد.


سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آموزش و پرورش یک سیستم انسان‌ساز است و بعنوان زیرساخت فکری و عقیدتی و اجتماعی نباید بستر نگاه‌های سیاسی و سلیقه‌ای شود و متاسفانه این سیستم بطور کشوری دچار زخم کهنه برخوردهای سیاسی است که باید این معضل اصلاح گردد.


وی از آیت‌الله واعظ طبسی؛ آیت‌الله فردوسی‌پور؛ آیت الله خالصی و دکتر بدیع‌الزمان فروزانفر و پرفسور صدقی بعنوان نماد شایسته علمی، فرهنگی منطقه و تاییدی بر نخبه‌پروری جنوب استان خراسان بزرگ یاد کرد و افزود: اگر امروز کشور ما جشن چهل و دوسالگی را تجربه می‌کند مرهون سرمایه‌های انسانی دلسوز و شهدای والامقامی است که برآمده از اعتقادات و باورهای دینی مردم، جان و حیات خویش را وقف تعالی ایران و تعلیم و تعلم اسلام ناب محمدی کرده اند و به همین جهت نباید کسانی که اصل دین اسلام و انقلاب اسلامی را قبول ندارند در سطوح مختلف مدیران، مربیان و کارشناسان آموزش و پرورش قرار بگیرند.


عضو مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی در مجلس بیان کرد: شاخص اصلی میزان موفقیت و رفتارشناسی افراد موثر در آموزش و پرورش، تطبیق اعمال و افکار و گفتار و رفتار با اصل ولایت فقیه و راه ترسیم شده از سوی ولی است.


وی به کمبودها و مطالبات حوزه انتخابیه اشاره کرد و افزود: در شهرستان‌های فردوس، طبس، بشرویه و سرایان با کمبود معلم مواجه هستیم که افزایش سهمیه جذب در دانشگاه فرهنگیان می‌تواند به این مطالبه جامه عمل بپوشاند.


حجت الاسلام نصیرایی تاکید کرد: دوری از مرکز استان و البته پایتخت کشور موجب کم لطفی‌هایی به منطقه شده و نیازهایی را به صورت جدی ایجاد کرده است که در نامه‌های جداگانه به اطلاع وزارت آموزش و پرورش رسیده و پیگیر مطالبات مردمی بویژه تحقق درخواست‌های جامعه بزرگ فرهنگی هستیم.


گفتنی است؛ محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران ضمن قدردانی از نگاه کمیسیون فرهنگی به حوزه آموزش و پرورش برای برخی درخواست و مکاتبات نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان دستوراتی صادر کرد./


پایان پیامآرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزکمبود معلم در شهرستان‌های فردوس، طبس، بشرویه و سرایان/ لزوم افزایش سهمیه جذب در دانشگاه فرهنگیان :: اقطاع نیوزنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.