قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
ارز ۴۲۰۰ تومانی، صنعت دارو را نابود کرده است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

کمبود خاصی در تامین دارو نداریم/ماجرای نسخ داروهای خارجی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


کمبود خاصی در تامین دارو نداریم/ماجرای نسخ داروهای خارجی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

علیرضا عسکری در گفتگو با اقطاع نیوز، اظهار داشت: در زمینه کمبود دارو وزارت بهداشت مسئول اصلی است البته در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد داروها در داخل کشور تولید می‌شود و تنها کمتر از ۵ درصد از داروهای مربوط به بیماری‌های خاص از طریق واردات تامین می‌شود.

وی افزود: متاسفانه به رغم اینکه گفته می‌شود تحریم‌های ظالمانه بر روی دارو تاثیری ندارد اما این امر بر روند تامین دارو بی تاثیر نبوده و اثرات منفی خود را گذاشته است.

عسکری با بیان اینکه سازمان تدارکات پزشکی داروهای بیماران خاص را نیز تامین می‌کند، ادامه داد: تمامی نهادهای کشور از جمله وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو، سازمان تدارکات پزشکی، جمعیت هلال احمر و…، در تلاشند تا در شرایط کنونی شیوع کرونا و وجود تحریم‌ها، مشکلی در تامین دارو وجود نداشته باشد. البته بخشی از داروها نیز از پیش تهیه شده و خوشبختانه در حال حاضر دچار کمبود خاصی نیستیم.

وی در پاسخ به این سوال که برخی بیماران مدعی نبود یا کمبود برخی داروها می‌شوند،  گفت: دلیل این موضوع آن است که برخی داروها تولید داخل دارند اما برخی پزشکان نسخه خارجی آن را تجویز می‌کنند که ممکن است آن نسخه داروی خارجی کم باشد.

رئیس سازمان تدارکات پزشکی ادامه داد: به همین دلیل در برخی موارد گفته می‌شود که کمبود دارویی وجود دارد این در حالی است که ممکن است آن داروی مدنظر تولید داخل داشته باشد و کمبودی در نسخه داخلی آن نیز وجود نداشته باشد.آرشیو اخبار سلامت سرویس خبری اقطاع نیوزکمبود خاصی در تامین دارو نداریم/ماجرای نسخ داروهای خارجی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.