قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
کشف چند گونه حیات وحش در تهران/ جلوگیری از تعلیف غیر مجاز دام - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

کشف چند گونه حیات وحش در تهران/ جلوگیری از تعلیف غیر مجاز دام – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، فاطمه برنا با اعلام این خبرگفت: در پی گزارشات دریافتی، مأموران یگان حفاظت شهر تهران طی چند روز گذشته توانسته اند تعدادی از گونه‌های حیات وحش شامل دو عدد بوتیمار، یک بهله دلیجه، یک حلقه مار افعی، یک بهله جغد انباری و یک بهله سارگپه را کشف و ضبط و زنده گیری کنند.

وی با بیان اینکه این گونه‌ها قابل رهاسازی در طبیعت نبوده و برای نگهداری و تیمار به دو مرکز نگهداری مجاز حیات وحش در تهران تحویل داده شدند، افزود: همچنین یک عدد کبک و یک بهله جغد کشف شده دیگرکه قابل بازگشت به طبیعت بودند در منطقه دشت عقیل رها سازی شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در ادامه از نظارت یگان حفاظت محیط زیست شهر تهران بر تعلیف دام در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی خبر داد و تصریح کرد: با عنایت به ورود و تعلیف غیر مجاز احشام در مناطق تحت مدیریت و بمنظور جلوگیری از تخریب محیط زیست و پیشگیری از احتمال سرایت بیماری‌های مشترک بین دام اهلی و حیات وحش، مأموران یگان حفاظت شهر تهران درهفته گذشته نسبت به شناسایی تعدادی گله دار فاقد پروانه چرای دام و تنظیم صورتجلسات تخلف و بیرون راندن آن‌ها از منطقه اقدام کردند.

برنا گفت: تعاملاتی بین یگان حفاظت محیط زیست با دهیاران مناطق حاشیه زیستگاه‌های حیات وحش به منظور فرهنگ سازی جهت جلوگیری از تخریب طبیعت و شکار و صید غیر مجاز انجام گرفته است و امیدواریم دیگر دستگاه‌های مرتبط و خدمات رسان مرتبط نیز از ظرفیت‌های خود در این خصوص استفاده کنند.

معاون مدیرکل و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران همچنین اظهار کرد: با فعال شدن سر محیط بانی کن و سولقان و استقرار نیروی اجرایی ثابت در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی در حوزه استان تهران در آینده نزدیک، قطعاً شاهد کاهش جرایم زیست محیطی در شمال و شمال غرب تهران خواهیم بود.

کشف چند گونه حیات وحش در تهران/ جلوگیری از تعلیف غیر مجاز دام – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان:۲۰۲۰-۰۵-۳۱ ۱۵:۵۷:۴۴

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.