قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

کشف و ضبط یک تن مواد غذائی تاریخ مصرف گذشته در سنندج – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


کشف و ضبط یک تن مواد غذائی تاریخ مصرف گذشته در سنندج

blank

اقطاع نیوز/کردستان مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از ادامه نظارت بر فعالیت اصناف در قالب طرح سلامت نوروزی تا پایان نیمه اول فروردین ماه امسال در سنندج خبرداد.

آرزو فلاحی در گفت و گو با اقطاع نیوز، اظهار کرد: بازرسی‌ها واقدامات کنترلی فعالیت اصناف درقالب طرح سلامت نوروزی به صورت ویژه تا ۱۵ فروردین ماه در سنندج استمرار خواهد داشت.

وی افزود: هر سال روند بازدید از اصناف واماکن مختلف شهری و مراکز بین راهی در قالب تیم‌های گشت و بازرسی طرح سلامت نوروزی در دو نوبت‌ عصر و شب از ۱۵ اسفند شروع و تا پایان فروردین ماه سال جدید این طرح ادامه خواهد یافت.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در طی هفته اول سال جدید، ۲۹ تیم در سطح بازدیدهای ستادی از ۲۷۶ مکان مختلف و در سطح بازرسی‌های محیطی ۶۰۳ صنف مختلف شهری و بین راهی مورد بازدید قرار گرفته اند.

 فلاحی با اشاره به بازدیدهای مکرر از صنوف توسط اکیپ‌های طرح سلامت نوروزی، ادامه داد: در طی این بازدیدهای صورت گرفته ۵۵ مرکز وصنف مختلف به دلیل عدم رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اخطاریه ۲۴ ساعته بهداشتی دریافت نموده که ملزم به رفع نواقص موجود تا پایان زمان مقررشده اند.

وی ضمن اعلام پیگیری‌های لازم در زمینه اخطاریه‌های صادر شده گذشته افزود: در مدت زمان یادشده ۴۳ اخطاریه صادر و ۲ مورد شکایات مردمی مورد پیگیری قرار گرفته شد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در زمینه اقدامات نظارتی بر فعالیت مراکز تهیه وتوزیع وعرضه مواد غذائی گفت: در طول هفته گذشته ۵۲۱ مورد بازدید ازمراکز غذای آماده، رستوران‌های بین شهری و داخل شهری به عمل آمده که در این زمینه تعداد ۱۱ مورد مواد غذائی جهت تایید سلامت مورد نمونه برداری قرار گرفت.

دکتر فلاحی ضمن بیان این مهم که نظارت بر سلامت نان تهیه شده در خبازی‌ها از نظر عدم استفاده از جوش شیرین وتعیین مقدار نمک استفاده شده در نان به صورت روزانه در دستور کار بازرسین این مرکز قرار دارد اضافه کرد : در هفته گذشته هشت مورد نان خبازی‌های شهر سنندج مورد نمونه برداری قرار گرفته‌است.

وی به نظارت وپیگیری بر اجرای مراسم‌ها و تجمعات خانوادگی در چهار چوب پروتکل‌های بهداشتی در ایام کرونا طی چند روز گذشته گریزی زد وگفت: در روند بازرسی‌ها وگشت‌های مستمر بازرسین این مرکز بر فعالیت تالارهای شهری تعداد ۹ مراسم دراماکن یاد شده با هدایت کارشناسان این مرکز ورعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمان کرونا برگزار شده است.

این مقام مسئول با اشاره به پیگیری‌ها و نظارت های مستمر بر اقدامات کنترلی بهبود آب شرب شهری سنندج گفت: در مدت زمان یاد شده تعداد ۲۹ مورد آب شرب مناطق شهری و روستائی با هدف تایید سلامت آب شرب مورد نمونه برداری قرار گرفته و همچنین تعداد ۲۳۲ مورد کلر سنجی در مناطق مختلف شهرستان سنندج انجام شده است.

 فلاحی در ادامه از کشف وضبط بیش از یک تن انواع مواد غذائی تاریخ گذشته، فاقد مشخصات واستانداردهای لازم مصرف در طی بازدیدهای صورت گرفته در مدت زمان اعلام شده خبر داد.

وی در پایان ضمن اشاره به فعالیت مستمر مرکز نمونه گیری کرونا در تمامی روزهای هفته تصریح کرد: در طی هفته اول سال جدید تعداد ۲۳۲ موردنمونه از همشهریان و مراجعین به مراکز ۱۶ ساعته سرپائی تست کرونا انجام شده است.

انتهای پیامآرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزکشف و ضبط یک تن مواد غذائی تاریخ مصرف گذشته در سنندجنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.