قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
کشت پاییزه گندم در چهارمحال و بختیاری آغاز شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

کشت پاییزه گندم در چهارمحال و بختیاری آغاز شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


کشت پاییزه گندم در چهارمحال و بختیاری آغاز شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از پایگاه خبری جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری، حمیدرضا دانش گفت: کشت پاییزه محصولات کشاورزی در استان ما از دهه اول شهریورماه و با کشت کلزا آغاز می‌شود که تاکنون در بیش از هفتصد هکتار کشت کلزا انجام شده و بذر، کود و سم مورد نیاز تهیه و به کشاورزان تحویل داده شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در کشت پاییزه در استان محصولات گندم، جو و کلزا کشت می‌شود، افزود: در حال حاضر سطح زیر کشت جو آبی ۱۰ هزار هکتار و جو دیم ۱۷ هزار هکتار است که بذر آن تهیه و قیمت هر کیلوگرم بذر اصلاح شده جو آبی سه هزار و۵۰۰ تومان و جو دیم سه هزار و ۳۰۰ تومان است.

وی ادامه داد: سطح زیر کشت گندم آبی در استان ۲۰ هزار هکتار و گندم دیم ۳۸ هزار هکتار است که تا پایان آبان ماه این محصولات کشت می‌شوند.

دانش عنوان کرد: قیمت هر کیلوگرم بذر اصلاح شده گندم دیم سه هزار و ۷۰۰ تومان و گندم آبی سه هزار و ۹۰۰ تومان است و خرید این محصول برای سال آینده تضمینی و با قیمت چهار هزار تومان است.

وی اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود در سال آینده یک هزار تن کلزا تولید شود که قیمت پیشنهادی خرید تضمینی سال آینده حدود ۱۰ هزار تومان است.

دانش با بیان اینکه بهترین تاریخ کشت جو از ۱۵ تا ۲۵ مهرماه است، افزود: در کشت گندم با توجه به منطقه سرد یا معتدل توصیه می‌شود در مناطق سرد تا ۱۰ آبان و در مناطق معتدل مانند لردگان و خانمیرزا تا ۲۵ آبان‌ماه کشت انجام شود.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزکشت پاییزه گندم در چهارمحال و بختیاری آغاز شد – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.