قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
۸۰ درصد چاه‌های استان سمنان مجهز به کنتور هوشمند شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

کسری ۱۵۰ میلیون مترمکعبی مخازن ذخیره آب در استان سمنان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


کسری ۱۵۰ میلیون مترمکعبی مخازن ذخیره آب در استان سمنان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، ایرج حیدریان ظهر چهارشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان به میزبانی استانداری با تأکید بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب برای مقابله با بحران کم‌آبی در استان، اظهار داشت: مخازن ذخیره آب در استان ۱۵۰ میلیون مترمکعب کسری دارد.

وی بابیان اینکه در برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده باید طی بازه زمانی ۱۰ ساله ۳۳ درصد از میزان مصرف آب در استان کاهش یابد، افزود: ۸۶ درصد آب مصرفی استان سمنان در بخش کشاورزی، پنج درصد در بخش خدمات و ۹ درصد در بخش آب آشامیدنی است.

۳۴ میلیون مترمکعب آب آشامیدنی در استان مصرف می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان با اشاره به اینکه میزان مصرف آب در استان، یک‌هزار و ۱۸۳ میلیون مترمکعب است، تصریح کرد: این در حالی است که میزان بارندگی در استان در بلندمدت ۱۲۰ میلی‌متر است.

حیدریان با تأکید بر اینکه این میزان بارندگی نسبت به وسعت استان بسیار ناچیز است، خاطرنشان کرد: ۷۷ درصد از آب تولیدی در استان از قنات و چاه تأمین می‌شود به همین دلیل نصب کنتورهای هوشمند از اقدام‌های مثبت برای بهره‌وری و استفاده بهینه از آب در استان سمنان است.

وی با اشاره به اینکه ۳۴ میلیون مترمکعب از مجموع آب مصرفی استان در بخش آشامیدنی مصرف می‌شود، تأکید کرد: با اجرای طرح انتقال آب از سدفینسک پیش‌بینی می‌شود ۷.۵ میلیون مترمکعب به چرخه توزیع آب استان بازگردانده شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان با تأکید بر اینکه ۸۵ درصد از چاه‌های آب استان مجهز به کنتور هوشمند است، اضافه کرد: در بخش آبخوان در استان، افزون بر ۲۷ میلیون مترمکعب از هدر رفت آب جلوگیری شده است.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزکسری ۱۵۰ میلیون مترمکعبی مخازن ذخیره آب در استان سمنان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.