قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
کرامت ائمه معصومین (ع) الگوی همدلی و مواسات در جامعه است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

کرامت ائمه معصومین (ع) الگوی همدلی و مواسات در جامعه است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


کرامت ائمه معصومین (ع) الگوی همدلی و مواسات در جامعه است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده در گفت‌وگو با اقطاع نیوز، با تسلیت دهم ربیع الثانی سالروز وفات کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س)، بخشش و انفاق را صفت بارز آن بانوی بزرگوار عنوان کرد و گفت: حضرت معصومه (س)، مظهر فضائل و مقامات معنوی است و روایات معصومین علیهم السلام فضیلت‌ها و مقامات والایی را به آن حضرت نسبت می‌دهند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: حضرت معصومه (س) به تاسی از جده گرامی شأن حضرت فاطمه (س) و حضرت زینب (س) در دفاع از ولایت و رهبری الگوی بارز برای مسلمانان است.

وی ولایت پذیری را عامل قبولی اعمال در اسلام عنوان کرد و گفت: قبولی کلیه اعمال فرد مسلمان در گرو میزان ولایت پذیری او است در حقیقت ولایت مداری و بصیرت دو مقوله مهم در مجموعه‌ی روند تکاملی انسان بوده همان ولایتی که ذاتاً از آن خداوند کریم است اما به اذن الهی معصومین (ع) نیز از این ولایت برخوردارند.

حجت‌الاسلام جعفرزاده افزود: ولایت مداری نیز همچون دیگر مباحث اعتقادی از مباحث مهمی است که زنان نیز در طول تاریخ همپای مردان در آن نقش آفرین بوده اند که به طور نمونه می‌توان به شخصیت ولایت مدار حضرت معصومه (س) اشاره کرد که در دفاع از ولایت، با هجرتی آگاهانه و از روی بصیرت توانستند در این زمینه نقش آفرینی کرده و به‌عنوان الگویی شایسته برای زنان شیعه مطرح شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان، افزود: ویژگی‌های حضرت معصومه (س) دو محور است که آن هم‌سنگری با ولایت و ولایت مداری ایشان به معنای واقعی بود که عالمانه به حمایت از ولایت پرداخت و حیات و زندگی خود و دفاع از ولایت را در این دید که در کنار امامت و ولایت قرار گیرد.

وی به صفت کرامت و بخشش وصف ناپذیر حضرت معصومه (س) اشاره کرد و افزود: انسان در سایه بندگی و عبودیت محض به مقام کرامت می‌رسد. اسلام، ایمان و تقوا سه مرحله رشد انسان برای رسیدن به کمال هستند که با اطاعت محض از دستورات الهی عاید بندگان الهی می‌شود.

حجت‌الاسلام جعفرزاده، بر ضرورت تبیین فرهنگ مواسات و همدلی در جامعه تاکید کرد و گفت: مواسات همراهی کردن و کمک به مؤمنان در همه امور است و ترویج و نهادینه شدن فرهنگ این مهم در جامعه به‌ویژه در شرایط دشوار اقتصادی کنونی به لحاظ انتشار ویروس کرونا، می‌تواند گره گشای بخشی از مشکلات اقشار ضعیف جامعه باشد.

blank

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان گفت: در فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، کمک به نیازمندان ضرورت دینی در جامعه اسلامی معرفی شده که همه باید خود را موظّف به مواسات بدانند. که این یک وظیفه جهانی برای همه انسان‌هایی است که دارای وجدان و اخلاق و عاطفه انسانی هستند. اما برای مسلمانان، علاوه بر وظیفه اخلاقی و عاطفی، یک وظیفه دینی بوده و باید به نحو احسن اجرا شود.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزکرامت ائمه معصومین (ع) الگوی همدلی و مواسات در جامعه است – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.