قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

کاهش ۴۰ درصدی بارش پاییزی در استان تهران – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


کاهش ۴۰ درصدی بارش پاییزی در استان تهران

blank

اقطاع نیوز :

مدیر کل هواشناسی استان تهران، متوسط بارش استان تهران در پاییز سال جاری را ۶۲.۷ میلی متر عنوان کرد و گفت: بارش‌ها در پاییز امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۴۰ درصد کاهش داشته است.

مجتبی جلالی با اشاره به متوسط بارش (پهنه‌ای) استان تهران افزود: این میزان در مقایسه با بلند مدت، ۱۶.۳ میلی متر معادل ۲۱ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: بیشترین کاهش بارش نسبت به بلند مدت در شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند و پردیس است.

جلالی متوسط دمای هوا در فصل پاییز را ۱۱.۶ درجه سلسیوس خواند و اظهار داشت: متوسط دما در مدت مذکور در مقایسه با بلند مدت ۰.۴ درجه سلسیوس و در مقایسه با سال قبل ۰.۹ درجه سلسیوس بیشتر بوده است.

وی بیان داشت:بررسی‌ها نیز بیانگر آن است که متوسط دما کمینه نسبت به بلند مدت تغییری نداشته و در حد نرمال بوده است، اما متوسط بیشینه دما در مقایسه با بلند مدت حدود ۰.۹ درجه سلسیوس افزایش داشته است.

پیش بینی متوسط بارش نرمال برای سه ماه پیش رو

مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: با توجه به جدیدترین نقشه‌های پیش بینی فصلی، انتظار می‌رود متوسط دما در فصل زمستان (بویژه ماه‌های دی و بهمن) ۰.۵ تا یک درجه کمتر از متوسط بلند مدت (نرمال) باشد.

وی متوسط بارش فصل زمستان (بویژه ماه‌های دی و بهمن) را در حد نرمال و در بعضی نواحی شمالی استان بیش از نرمال پیش بینی کرد و افزود: با توجه به کاهش بارش انباشته شده از گذشته به نظر نمی‌رسد که نرمال بودن بارش چندان چالش‌های مربوط به کمبود آب را جبران کند.

جلالی بر ادامه برنامه‌های مدیریت منابع آب و نیز مدیریت مصرف بهینه آب در بخش‌های مختلف تاکید کرد و از شهروندان خواست که همچنان نهایت صرفه جویی و مصرف بهینه آب را در انجام امور خود قرار دهند و از مصارف غیر ضروری اجتناب کنند.

وی همچنین در خصوص بارش باران در آذر ماه امسال یادآور شد: میزان بارش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش چشمگیری را نشان می‌دهد به طوریکه متوسط بارش آذر ماه استان تهران ۳۵.۳ میلیمتر بوده که نسبت به بارندگی ۸۹.۳ میلیمتری سال گذشته و ۳۶.۷ میلیمتری متوسط بلند مدت به ترتیب با کاهش۶۰ و ۴۰ درصدی روبرو بوده است.آرشیو آفناب نیوز | سرویس خبری اقطاع نیوزکاهش ۴۰ درصدی بارش پاییزی در استان تهراننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.