قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
موانع بازسازی و مرمت امامزاده حسین(ع) رفع می‌شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

کاهش هزار نفری مددجویان زندانی در قزوین – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


کاهش هزار نفری مددجویان زندانی در قزوین – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، حجت الاسلام قدرتی در آئین تکریم و معارفه مدیرکل زندان‌های استان از الکترونیکی شدن فرآیند ملاقات زندانیان خبر داد و اظهار کرد: دستگاه قضائی استان در راستای گسترش فعالیت‌های الکترونیکی اقدامات ارزنده‌ای انجام داده است.

مقام ارشد قضائی استان دستاورد الکترونیکی شدن را بسیار با ارزش دانست و گفت: این اتفاق می‌تواند هم برای خانواده‌های زندانیان و هم کارکنان زندان‌ها مفید و مؤثر باشد.

وی در ادامه گفت: در جوامعی که ارزش‌های اخلاقی و انسانی و دینی کمرنگ شود محاکم و زندان‌ها شلوغ خواهند شد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین بیان کرد: متأسفانه در جامعه امروز برخی افراد به بهانه آزادی قصد بر هم زدن هنجارها را دارند.

وی اضافه کرد: در طول سه سال اخیر شاهد کاهش هزار نفری جمعیت مددجویان در زندان‌های استان بوده‌ایم.

در ادامه این آئین معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور گفت: هر جامعه متمدن و مترقی نیازمند قانون و نظم است و مهمترین پشتوانه اجرای قانون در یک جامعه ضمانت کیفری است و اجرای قانون تنها در سایه اقتدار قوانین کیفری محقق خواهد شد.

حجتی پور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ترمیم فضای زندان‌ها گفت: زندان‌ها باید شرایطی داشته باشند تا زندانیان در دوران محکومیت ضمن اصلاح از آموزش‌های اخلاقی و دینی بهره مند شوند.

وی افزود: متأسفانه فضای زندان‌ها خود زمینه ساز انحراف افراد شده است و باید فضای زندان‌ها اصلاح و ترمیم شود.

حجتی پور آموزش هدف محور در زندان‌ها را یکی از اقدامات بسیار سازنده در فضای زندان‌ها دانست و افزود: ضمن اینکه زندان‌ها باید فضای امن برای اصلاح باشد باید آموزش‌های مناسب به زندانیان ارائه شود.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی سازمان زندان‌ها گفت: آموزش قرآن و اجرای فریضه نماز و همچنین آموزش سبک زندگی در زندان‌ها از برنامه ریزی های دستگاه قضا برای مددجویان است.

حجتی پور گفت: انتظار می‌رود نهادهای فرهنگی از قبیل دانشگاه‌ها نیز در راستای آموزش‌های فرهنگی در کنار سازمان زندان‌ها حضور داشته باشند.

وی همچنین دادرسی الکترونیکی و ملاقات الکترونیکی را اقدامی با ارزش و بسیار سودمند دانست.

گفتنی است طی این مراسم از زحمات محمد علی محمدی تقدیر و حمید رضا جهانگیری زرگانی به سمت جدید مدیرکل زندان‌های استان قزوین معرفی شدند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزکاهش هزار نفری مددجویان زندانی در قزوین – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.