قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
کاهش جمعیت در آذربایجان غربی نگران کننده است/لزوم فرهنگ سازی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

کاهش جمعیت در آذربایجان غربی نگران کننده است/لزوم فرهنگ سازی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


کاهش جمعیت در آذربایجان غربی نگران کننده است/لزوم فرهنگ سازی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

محمدحسین حسنی در گفتگو با اقطاع نیوز با اشاره به عدم رغبت زوجین ایرانی به باروری و کاهش جمعیت افزود: در سال‌های اخیر به دلیل تبلیغات منفی در زمینه باروری و تک فرزندی در کشور شاهد کاهش جمعیت در بسیاری از مناطق به خصوص آذربایجان غربی هستیم که ادامه این روند نگران کننده است.

وی ادامه داد: با ادامه این روند کاهش باروری و تک فرزندی در کشور تا سال ۱۴۲۰ جمعیت بالای ۶۵ سال و غیرفعال کشور افزایش یافته و با مشکلات زیادی در زمینه جمعیت فعال کشور مواجه می‌شویم که در این راستا باید از امروز فرهنگ سازی و برنامه ریزی اصولی برای افزایش جمعیت صورت گیرد.

حسنی خواستار اتخاذ سیاست‌های تشویقی برای افزایش باروری به خصوص در بین قشر کم درآمد کشور و استان شد و عنوان کرد: همه باید برای ترغیب جوانان به امر مبارک ازدواج تلاش کنیم و در این بین رسانه‌ها باید به صورت جدی به این امر ورود کنند.

وی اضافه کرد: رسانه‌ها همچنین باید پیگیر عملکرد و برنامه‌های متولیان و دستگاه‌های ذی‌ربط با حوزه جوان و ازدواج باشند و به شرایط پرداخت تسهیلات ازدواج بانک‌ها و نحوه پرداخت آنها نیز مطالبه کنند.

حسنی افزود: برای ترغیب جوانان به امر ازدواج، بین دستگاه‌های مختلف تقسیم کار ملی صورت گرفته و وزارت ورزش و جوانان به‌عنوان متولی آموزش‌های قبل ازدواج و صدور مجوز مراکز مشاوره ازدواج و تعالی خانواده بوده و اداره کل ورزش و جوانان استان تاکنون مجوز ۱۱ مرکز مشاوره را صادر کرده که ۹ مرکز در ارومیه و ۲ مرکز در بوکان است.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص برنامه ریزی در راستای افزایش جمعیت و تسهیل سازی زمینه ازدواج جوانان از رسانه‌ها به خصوص رسانه ملی خواست در این راستا فرهنگ سازی کنند.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزکاهش جمعیت در آذربایجان غربی نگران کننده است/لزوم فرهنگ سازی – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.