قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
کاروان سلامت متشکل از کادر درمانی به مناطق عشایری اعزام شدند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

کاروان سلامت متشکل از کادر درمانی به مناطق عشایری اعزام شدند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


کاروان سلامت متشکل از کادر درمانی به مناطق عشایری اعزام شدند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش اقطاع نیوز، روح الله بهرامی با اشاره به فعالیت‌های بهداشتی انجام شده در بحث عشایر استان فارس افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا، برای پیشگیری از ابتلای عشایر فارس به بیماری کرونا و کم شدن تردد به شهرها، اعزام کاروان سلامت و گروه‌های بهداشتی با همکاری اداره امور عشایر شهرستان‌ها برای غربالگری عشایری و آموزش به مناطق عشایری استان فارس آغاز شده است.

وی با بیان اینکه جامعه عشایری از جمله جوامعی است که نیاز بیشتری به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی دارند، افزود: گروه‌های بهداشتی متشکل از پزشک عمومی، دندانپزشک، ماما، بهیار، کارشناس بهداشت با همکاری مرکز بهداشت به مناطق عشایری اعزام شدند.

وی تصریح کرد: غربالگری مستمر با هدف درمان به موقع بیماری‌ها از ابتدای شیوع کرونا در سطح استان اجرا شده است.

مدیرکل امور عشایر فارس گفت: در ایام دهه فجر اقدامات مؤثری برای بهره مندی عشایر از خدمات بهداشتی از جمله ویزیت بیش از ۷۰۰ نفر توسط پزشک، ویزیت ۲۰۰ نفر توسط ماما و معاینه دندان ۱۰۰ نفر انجام شده است.

بهرامی افزود: غربالگری شامل همه سنین به خصوص افراد بالای ۳۰ سال است، که افراد در زمینه‌های دیابت، تست کرونا، معاینه، واکسن کودکان، مادران باردار و فشارسنجی به طور مرتب در مناطق عشایری انجام و به طور همزمان اطلاعات سلامت عشایر در سامانه ثبت می‌شود.آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزکاروان سلامت متشکل از کادر درمانی به مناطق عشایری اعزام شدند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهاننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.