قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
چین و روسیه به «ماهواره‌های کشنده» مجهز هستند

چین و روسیه به «ماهواره‌های کشنده» مجهز هستند – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


چین و روسیه به «ماهواره‌های کشنده» مجهز هستند

به گزارش گروه خبر اقطاع نیوز به نقل از العالم وزیر دفاع آمریکا چهارشنبه روسیه و چین را به نظامی کردن فضا متهم کرد.

به گفته خبرنگار شبکه خبری فاکس نیوز، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا طی سخنانی در این باره گفت که چین و روسیه «ماهواره‌های کشنده» دارند. او بر همین اساس مدعی شد که فضا دیگر «عرصه صلح‌آمیز» نیست.

آمریکا پیشتر روسیه و چین را به تلاش برای نظامی‌سازی فضا متهم کرده بود. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در ماه دسامبر نیروی فضایی این کشور را با هدف آنچه تمرکز بر تلاش‌های آمریکا در دفاع از خود در مقابل تسلیحات مستقر در فضا خواند، ایجاد کرد. چندی قبل نیز رئیس فرماندهی فضایی نیروی هوایی آمریکا مدعی شد روسیه پرتابه‌ای را با مشخصات سلاح به فضا فرستاده که می‌تواند تهدیدی برای ماهواره‌های آمریکا و متحدان آن باشد.

روسیه متعاقب این ادعا با رد سخنان مقامات آمریکایی اعلام کرد که این ایالات متحده است که همواره در پی نظامیگری فضاست.

وزارت امور خارجه روسیه چندی قبل از دکترین نظامی آمریکا در فضا انتقاد کرد. «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این زمینه گفت: «دکترین تهاجمی مبتنی بر ابرقدرتی آمریکا در فضا به هدف دستیابی به برتری یا حتی برتری در سیارات دیگر است که از سوی آمریکا به عنوان یک عرصه نظامی تلقی می‌شود. روسیه خواهان استفاده صلح آمیز از فضا و اکتشافات فضایی بوده و به دنبال سلطه نیست.»آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزچین و روسیه به «ماهواره‌های کشنده» مجهز هستندنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.