قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری
چند خبر کوتاه از حوزه علمیه خراسان

چند خبر کوتاه از حوزه علمیه خراسان – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


چند خبر کوتاه از حوزه علمیه خراسان

به گزارش خبرنگار اقطاع نیوز در مشهد، حجت الاسلام میراحمدی، قائم مقام معاونت سلامت مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور در دیدار با آیت الله سید مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان با بیان این که مرکز خدمات در عرصه های گوناگون فرهنگی، معیشت، وام و سلامت، خدماتی را به طلاب غیرشاغل ارائه می دهد، گفت: یکی از معاونت های این مرکز سلامت و بیمه است که بیشتر افراد به طور روزانه برای این مقوله مراجعه می کنند.

وی با اشاره به اینکه بحث بیمه تکمیلی دغدغه هزینه درمان را کمتر کرده است، ابراز کرد: در بحث اعمال جراحی و حتی بیماری های خاص نیز در قالب کمیسیونی به بررسی پرداخته و در صورت تایید، هزینه ای مضاعف کمک می شود.

قائم مقام معاونت سلامت مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور به طرح سنجش سلامت نیز اشاره و خاطر نشان کرد: در این برنامه، طلاب جدیدالورود مورد پایش قرار می گیرند که امسال با توجه به بیماری کرونا ، با رعایت شرایط بهداشتی و برنامه ریزی لازم، انجام خواهد شد.

فراخوان مقاله دوفصلنامه‌علمی تخصصی مصباح الفقاهه

محققان حوزوی و دانشگاهی می‌توانند آثار خود را با رعایت شرایط مندرج در بخش «راهنمای نویسندگان» در سامانه مدیریت نشریات علمی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان به‌آدرس http://journals.hozehkh.com ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۲۲۳۰۹۴۱-۰۵۱ تماس بگیرند.

این نشریه در راستای گام‌های تحولی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان و با عنایت به تأکیدات آیت الله عاملی، مدیر این حوزه در خصوص لزوم تحوّل‌آفرینی در فعالیت‌های پژوهشی، در تاریخ ۲۸/۰۵/۹۸ موفق به دریافت پروانه انتشار به شماره ۸۵۶۵۱ از معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.

دوفصلنامه‌علمی تخصصی مصباح الفقاهه به زبان فارسی، با رتبه علمی‌تخصصی، گستره نشر و توزیع سراسری و با ترتیب انتشار «دوفصلنامه» فعالیت خود را آغاز نموده و آماده دریافت مقالات علمی است.

هر چند رتبه فعلی این نشریه، علمی‌تخصصی است ولی سعی بر آن شده، مقالات و محتوای نشریه براساس استانداردهای مطلوب مجلات علمی‌پژوهشی باشد و بر همین اساس در انتخاب هیئت تحریریه، پذیرش مقالات، گزینش داوران و همچنین فرآیند ارزیابی و داوری، دقت و توجه بایسته موردنظر قرار گرفته است.

این نشریه در موضوعات مختلف حوزه «فقه و اصول» از مقالات پژوهشگران استقبال می‌کند و حمایت مالی، ثبت به عنوان فعالیت پژوهشی، ارائه گواهی پذیرش مقاله و اولویت در همکاری داوری فراخوان های آثارپژوهشی حوزه علمیه خراسان از مزایا و امتیازات آن به شمار می رود.

گفتنی است، دوفصلنامه علمی‌تخصصی «مصباح الفقاهه» به صاحب امتیازی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان، مدیر مسئولی آیت‌الله سیدمصباح عاملی و با سردبیری حجت‌الاسلام و المسلمین سید حمید علوی آزیز فعالیت دارد.

روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ کلاس برخط برگزار می شود

حجت الاسلام سید حمید علوی (آزیز) در دیدار قائم مقام معاونت سلامت مرکز خدمات حوزه های علمیه و رئیس مرکز خدمات خراسان رضوی با مدیر حوزه علمیه خراسان در محل مرکز مدیریت این حوزه، اظهار کرد: سامانه آموزش مجازی از سال ۱۳۹۶ در حوزه خراسان طراحی و راه اندازی شد و در سال جاری و ایام کرونا ارتقاء یافت و لذا حوزه علمیه خراسان غافل گیر نشد.

معاون آموزش حوزه علمیه خراسان یادآور شد: ۲۰۰ شعبه مجازی با روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ کلاس برخط (آنلاین) در سامانه LMS حوزه علمیه خراسان برگزار می شود و کادر و اساتید مدارس برای استفاده از آن آموزش دیده اند.

حجت الاسلام سید حمید علوی (آزیز) در بخش دیگری از سخنانش به مطالبه و پیگیری مرکز خدمات نسبت به برنامه ریزی برای بازنشستگی اساتید و کادر مدارس اشاره و خاطر نشان کرد: اساتید و کادر مدارس در طول چندین سال بدون هیچ چشم داشتی به تربیت سربازان امام زمان(عج) می پردازند و از این رو مرکز خدمات به عنوان متولی امور معیشتی و خدمات بیمه ای حوزویان، می تواند به منظور تکریم اساتید و مدیران محترم در دوران بازنشستگی ایشان برنامه ریزی لازم را انجام دهد، به گونه ای که با ارتقاء سهم بیمه در سنوات پایان خدمت، دغدغه های معیشتی دوران بازنشستگی به حداقل برسد.

وی همچنین به شرایط شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: همانگونه که برای اقشار مختلف پزشکانی به عنوان پزشک اورژانسی با بیماران کرونایی مرتبط هستند و ویزیت مستمر و ارائه خدمات درمانی تا زمان بهبود برای افراد انجام می دهند، پیشنهاد می شود که مرکز خدمات به عنوان متصدی امور سلامت طلاب و اساتید، برنامه ای برای این بخش از فعالیت های درمانی خود داشته باشد.

برگزاری نشست علمی آشنایی با اندیشه های شهید صدر

واحد پژوهش مدرسه علمیه عباسقلی خان شاملو در ادامه سلسله نشست های علمی خود، نشستی با موضوع آشنایی با اندیشه های شهید صدر با محوریت کتاب « حوزه و بایسته‌ها » برگزار می کند.

این نشست علمی عصر سه شنبه ۴ آذر بعد از نماز ظهر و عصر با حضور حجت الاسلام سید امید مؤذنی، معاون پژوهشی پژوهشگاه تخصصی شهید صدر قم به صورت مجازی و حضوری ( با هماهنگی قبلی و به تعداد محدود ) برگزار می شود.

از آنجا که کتاب مذکور دغدغه های بسیار مهم شهید بزرگوار آیت الله سید محمدباقر صدر در مورد حوزه و روحانیت می باشد لذا جهت بهره مندی مدیران، اساتید و طلاب این کتاب با تخفیف ۳۰ درصد ارائه خواهد شد.

سی وسومین کارگاه تلبس برگزار شد

سی وسومین کارگاه تلبس با حضور ۲۰۰ طلبه به همت معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان به صورت مجازی از طریق سامانه LMS این حوزه برگزار شد.

در این کارگاه اصول و فنون روضه خوانی، آشنایی با اندیشه های سیاسی اسلام، آشنایی با مذاهب اسلامی، روش بیان احکام، روش تفسیر قرآن و … تدریس شد.

لازم به ذکر است، طلاب برای حضور در سی و چهارمین کارگاه تلبس می بایست از طریق سامانه طلاب، قسمت تبلیغ در سایت حوزه علمیه خراسان به نشانی hozehkh.com ثبت نام کنند که پس از نام نویسی و تایید حراست، باید نام و نام خانوادگی، کد ملی و شناسه طلبگی خود را در بازه زمانی ۵ تا ۱۵ هر ماه که مایل به شرکت در دوره باشند، به شماره ۳۰۰۰۵۸۸۸۰۱ شماره پیامک کنند.

اعلام زمان برگزاری آزمون شفاهی حفظ 

اداره قرآن و عترت معاونت فرهنگی اجتماعی سیاسی این حوزه، آزمون شفاهی حفّاظ قرآن کریم که در مرحله آزمون کتبی محفوظات و مفاهیم، امتیاز کسب کرده اند، را اعلام کرد.

براساس این گزارش، طلاب با کسب نمره ۷۰ به بالا از آزمون‌های کتبی مسابقه که شامل دو بخش محفوظات و مفاهیم بوده است، به مرحله‌ی شفاهی راه یافته اند.

راه یافتگان به مرحله‌ی آزمون شفاهی استان های خراسان شمالی و جنوبی، پنجشنبه ۶ آذرماه به صورت آنلاین در سامانه‌ی LMS به آدرس http://farhangi.lms2.hozehkh.com برگزار می شود.

آزمون شفاهی ویژه طلاب خراسان رضوی نیز به صورت حضوری در روز جمعه ۷ آذرماه در محل معاونت فرهنگی اجتماعی سیاسی حوزه علمیه خراسان واقع در خیابان امام خمینی نرسیده به میدان ۱۰ دی، روبروی هلال احمر، برگزار می شود.

لازم به ذکر است، در صورت اعمال ممنوعیت های کرونایی، تغییر در زمان و نحوه‌ی اجرای آزمون شفاهی، اطلاع رسانی خواهد شد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره ۳۲۰۰۸۶۹۱ تماس حاصل کرده و یا به کانال اداره قرآن و عترت معاونت فرهنگی اجتماعی سیاسی حوزه علمیه خراسان در پیام رسان ایتا به نام “اهل الذکر “و به آدرس https://eitaa.com/khaliferahman مراجعه کنند./۸۶۴/ت۳۰۴/ب۱آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزچند خبر کوتاه از حوزه علمیه خراساننمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.