قالب وردپرس دانلود آبجکت 3Dmax پرنده فناوری

چرا وزیر نفت بر احداث یک طرح پتروشیمی پُرخرج و کم‌بازده در سرزمین مادری خود اصرار دارد؟ :: اقطاع نیوز – اقطاع نیوز | اخبار ایران و جهان


چرا وزیر نفت بر احداث یک طرح پتروشیمی پُرخرج و کم‌بازده در سرزمین مادری خود اصرار دارد؟ :: اقطاع نیوز

blank

‏ به گزارش اقطاع نیوز، مجتبی توانگر نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس  در مجلس و رئیس کمیته اقتصاد انرژی مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:


تخته گاز زنگنه برای پروژه‌تراشی در اواخر دولت؛


بیژن ‎زنگنه وزیر نفت در حالی در ماه‌های پایانی دولت برای تعجیل در روند اجرای طرح پروپیلن اسلام‌آباد غرب اصرار دارد که به اعتقاد کارشناسان نتیجه این طرح، یک ‎پتروشیمی پُرخرج و کم‌بازده است.


از جمله ایرادات این طرح می‌توان به تشدید چالش ‎متانول مازاد در کشور، ابهام در تامین پایدار خوراک این پتروشیمی، مکان‌یابی نادرست در دور بودن از مبادی تامین خوراک و مبادی صادراتی و بازار مصرف و چالش تامین آب مصرفی موردنیاز این طرح اشاره کرد.


 علیرغم مخالفت کمیته تخصصی هیئت دولت با طرح وزارت نفت، اما زنگنه با هماهنگی با ‎جهانگیری یک روز قبل از ابلاغ مصوبه، کلنگ این واحد پتروشیمی در اسلام‌آباد غرب را می‌زند.


معلوم نیست که دلیل عجله داشتن زنگنه در جلو بردن طرح پروپیلن غرب و برگزاری مناقصات، انتخاب پیمانکاران و تزریق بودجه به این طرح چیست.


‏ سوال اصلی این است که چرا با وجود گزینه‌های متعدد برای تولید پروپیلن، بیژن زنگنه بر احداث یک طرح پتروشیمی پُرخرج و کم‌بازده آن هم در سرزمین مادری خود یعنی کرمانشاه اصرار دارد؟


پایان پیام آرشیو استانی سرویس خبری اقطاع نیوزچرا وزیر نفت بر احداث یک طرح پتروشیمی پُرخرج و کم‌بازده در سرزمین مادری خود اصرار دارد؟ :: اقطاع نیوزنمایش در سایت منبع

لينک کوتاه :

blank
blank

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.